Pasaulē
Vēsture

FOTO: Simtiem izpletņlēcēju atzīmē Otrā pasaules kara operācijas gadadienu0

FOTO: AP/LETA/Scanpix

Vairāki simti izpletņlēcēju sestdien izlēkuši debesīs virs Nīderlandes austrumiem, pieminot 75.gadadienu kopš pārdrošas, taču galu galā neveiksmīgas Otrā pasaules kara operācijas, ar kuru sabiedroto spēku vadība cerēja ātri pabeigt karu.

Operācija “Market Garden” bija britu feldmaršala Bernarda Montgomerija plāns izsēdināt 35 000 desantnieku dziļi aiz ienaidnieka līnijām nacistu okupētajā Nīderlandē un sagrābt savā kontrolē svarīgākos ceļus un tiltus, lai Beļģijā sapulcinātie sabiedrotos spēki varētu iebrukt Vācijas industriālajā centrā un izbeigt karu.

Operācijā 1944.gada septembrī piedalījās Lielbritānijas, ASV un Polijas spēku desantnieki, taču uz zemes viņi sastapās ar sīvu vācu spēku pretestību Arnemas pilsētā un tās apkaimē un galu galā viņu virzība iestrēga uz tilta pār Reinas upi.

Deviņās operācijas “Market Garden” dienās krita aptuveni 11 500 sabiedro karavīri – vairāk nekā D-dienas desantā Normandijā.

Saistītie raksti

Atzīmējot operācijas gadadienu, virs lauka netālu no Arnemas izlēca simtiem izpletņlēcēju, kurus sveica tūkstošiem skatītāju, kuru vidū bija arī princis Čārlzs un bijusī Nīderlandes karaliene princese Beatrikse.

Nīderlandē simtiem izpletņlēcēju atzīmē Otrā pasaules kara operācijas gadadienu
LA.lv