Kultūra
Literatūra

FOTO: Skabarga sirdij un prātam. Atver Janas Egles jauno grāmatu0

Foto: Karīna Miezāja

“Janas grāmata ir jālasa, kad grib sirdī un prātā skabargu, kas izved no komforta zonas,” Janas Egles jaunās grāmatas “Svešie jeb Miļeņkij ti moj” atvēršanas svētkos sacīja izdevniecības “Latvijas Mediji” direktore Evija Veide.

Dāvanā no izdevniecības autore saņēma 2019. gada kalendāru, kuru rotā kaķi – neatkarīgi dzīvnieki, kuri, kā ikvienam zināms, staigā, kur pašiem patīk. Daži šīs sugas pārstāvji mitinās arī Janas mājās, un arī viņa pati, kā atzina Evija Veide, savā literārajā darbā līdzinās neatkarīgajam dzīvniekam.

Savukārt Jana Egle atzina, ka divi pirmie stāsti tapuši vēl prozas meistardabnīcā, un nav pat bijusi doma veidot sižetiski saistītus stāstus. Krājuma “Gaismā” tēli nav gribējuši likt autori mierā. Taču nu, pēc krājuma “Svešie” pabeigšanas, esot sajūta, ka viens posms ir noslēgts.

Uz jaunās grāmatas atvēršanas svētkiem bija atnākusi arī režisore Dace Pūce, kura kopā ar Janu Egli strādā pie nu jau ceturtā, cerams, īstā, scenārija filmai pēc pirmā stāstu krājuma “Gaismā” motīviem. Nākamajā vasarā plānots sākt filmēšanu, un jau tagad režisore meklē galvenā varoņa tēlotāju – desmitgadīgu zēnu, kurš ir iekšēji pieaudzis.

LA.lv