×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

FOTO, VIDEO: Skolēnu koru skanīgumam lietus netraucē; visi priecīgi (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki par svētkos notiekošo priecājas un gatavojas nākamajiem koncertiem.

“Viss ir forši!”, “Mums iet ideāli!” un “Svētki ir ļoti jautri” bija atbildes, ko aģentūrai LETA uz jautājumu par sajūtu svētkos sniedza aptaujātie dalībnieki.

Tukuma 2.vidusskolas dejotāji Rīgā bija ieradušies tikai, lai piedalītos ielu koncertos un vakarā dotos mājās, bet jaunieši priecājās par iespēju būt svētkos. “Viss ir ideāli,” savas sajūtas aprakstīja viena no dejotājām. Viņas draudzenes piebilda, ka pārvietošanās Rīgā problēmas nesagādā. “Mēs braucam pa mazajām ieliņām, lai neiekļūtu sastrēgumā,” viņas stāstīja.

Vairākas Rīgas Avotu pamatskolas folkloras kopas “Zīle” dalībnieces stāstīja, ka nogurums ir, bet tas aizmirstas, jo ir ļoti daudz jādara. “No rīta varbūt bija nogurums, bet tagad jau tas ir aizmirsies,” teica viena no meitenēm. Kaut arī viņas ir rīdzinieces, meitenes nakšņojot Rīgas Skolēnu pilī, lai no rīta nebūtu tālu jābrauc.

Ārpus mājām palikt neesot ļoti ērti, bet jautri. “Mums ir ļoti jautri,” smējās meitenes, stāstot, ka arī rīt noteikti paliks Rīgas Skolēnu pilī.

Latgaļu puiši no ciema Upītes Viļakas novadā svētkus vērtē racionāli. Viņi stāstīja, ka svētkos piedalās no otrdienas, un pašlaik viņiem viss patīk. Puišus apmierina gan svētku organizatoriskie jautājumi, gan saturs. Viņi dalījās savos iespaidos, ka pēc koncerta uz Vērmanes dārza estrādes nav bijis skaidrs, vai skatītājiem ir paticis, vai viņi ir sapratuši, lai gan paši mākslinieki bijuši apmierināti ar paveikto.

Meitenes no Krāslavas, kuras darbojas kolektīvā “Mazie latgalīši”, norādīja, ka ir grūti vērtēt svētkus, jo viņas Rīgā ir tikai otro dienu. Meitenes priecājās par to, ka ar saviem draugiem var palikt ilgāk nomodā. “Mums iet jautri,” viņas stāstīja.

Mazāku bērnu kolektīvs no Ventspils svētkos ieradies trešdien. Bērnu uzraudzītājas stāstīja, ka mazie ir mazliet noguruši no dejošanas, dziedāšanas un staigāšanas. Kāda no mazajām kolektīva dalībniecēm gan teica, ka nogurusi viņa nav. Jautāta par to, ko viņa dara svētkos, meitene atbildēja, ka viņa svētkos spēlējas.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinās Rīgā līdz 12.jūlijam, un tajos piedalās 37 890 dalībnieku. Svētku programmu veido koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mazo mūzikas kolektīvu, kā arī mūsdienu deju kolektīvu sniegums. Tajos paredzētas arī radošās darbnīcas, teātru izrādes un citas aktivitātes. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Virsrakstā gramatiska kļūda: ,netraucē skanīgumam’ (datīvs) vietā jābūt ,netraucē skanīgumu’ (akuzātivs, netraucē ko)

Draugiem Facebook Twitter Google+