Ekonomika
Bizness

FOTO: “Spices” īpašnieki saņēmuši gala būvatļauju projektam “Elemental Skanste”0


Projekta "Elemental Skanste" vizualizācija.
Projekta "Elemental Skanste" vizualizācija.
Publicitātes vizualizācija, kolāža: "LA.lv"

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi projekta “Elemental Skanste” attīstītājam SIA “Kapitel” galīgo projekta saskaņojumu, kā arī būvniecības atļauju divu biroja ēku celtniecībai.

Ņemot vērā, ka nobeiguma stadijā ir arī konkurss par būvniecības uzņēmumu, kurš realizēs projektu, pirmās 10 stāvu biroja ēkas būvniecība sāksies jau šovasar.

Projekts “Elemental Skanste” tikko ieguvis arī nozīmīgu apbalvojumu – BREEAM Excellent līmeņa ilgtspējības sertifikātu par ēkas projektēšanas procesu.

SIA “Kapitel” izpilddirektors Andris Stankevičs norāda, ka “Elemental Skanste” ir liels un izaicinājumiem bagāts projekts, kas no mums prasījis īpašu pieeju un būtiskus ieguldījumus, lai sasniegtu iecerēto.

“Mēs, kā projekta attīstītāji, uzstādījām ļoti augstus kvalitātes standartus tā izstrādāšanā, tāpēc esam jo īpaši gandarīti paziņot, par šiem nozīmīgajiem sasniegumiem projekta attīstības procesā. Tas attiecas gan uz iegūto starptautisko ilgtspējas sertifikātu, gan tuvošanos projekta būvniecības uzsākšanai.”

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi galīgo projekta saskaņojumu būvniecības atļaujai.

“Tiklīdz tiks pabeigtas sarunas un mēs parakstīsim vienošanos ar ģenerāluzņēmēju, kurš realizēs projektu, uzsāksim tā būvniecību. Plānotais būvniecības laiks – aptuveni 20 mēneši. Tāpēc, ja runājam par abu biroju ēku torņu būvniecību, varam lēst, ka tā tiks pabeigta 2021. gada vasaras sākumā,” piebilda A. Stankevičs.

“Elemental Skanste” projektu izstrādāja igauņu arhitektu kompānija “Arhitektuuribüroo PLUSS” sadarbībā ar Latvijas partneri SIA “Birojs T22”.

Projekta "Elemental Skanste" vizualizācija

Šīs energoefektīvās uz ilgtspējīgās A++ klases biroju ēkas projektētas izmantojot BIM (Building Information Modeling) principus un saskaņā ar starptautiskajiem BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) standartiem.

Tāpat “Elemental Skanste” ir pirmais projekts Latvijā, kurš saņēmis pozitīvu ietekmes uz vidi novērtējumu no Vides pārraudzības valsts biroja. Tas ir ļoti nozīmīgs solis biroju ēku būvniecībā kopumā, jo tiek uzstādīti daudz augstāki kvalitātes kritēriji.

Projektam jau ir augstākais energoefektivitātes standarts Latvijā, kas praktiski sasniedz pasīvās mājas līmeni.

Tostarp projekta attīstītājs SIA “Kapitel” plāno maksimāli samazināt arī īrnieku risku saskarsmē ar gaistošiem ķīmiskiem savienojumiem (GOS), kas līdz šim biroju ēkās pat netika mērīts.

“Mūsu attīstīto un projektēto ēku ilgtspējība ir viena no uzņēmuma galvenajām vērtībām. Ir patiess prieks, ka “Elemental Skanste” ir viena no pirmajām biroju ēkām Rīgā, kuras projektēšanas process apbalvots ar BREEAM ilgtspējības sertifikāta Excellent līmeni. Saskaņā ar informāciju, kas pieejama BREEAM oficiālajā mājas lapā, “Elemental Skanste” projekta novērtējums ir 80,1% – augstākais rezultāts, kāds jebkad piešķirts Baltijas valstīs attīstītam projektam. Esam pirmie attīstītāji Latvijā, kuru BREEAM reitings ir tuvu izcilam novērtējumam,” stāsta Pārdošanas un klientu attiecību vadītāja Ilze Reira.

„Kopumā redzam, ka uzņēmumi kļūst arvien izglītotāki un, meklējot birojus, vairāk pievērš uzmanību ilgtermiņa efektivitātei un cilvēkiem kā galvenajam resursam, nevis zemākām izmaksām un attiecīgi īstermiņa skatījumam,” piebilst Ilze Reira. “Papildus piedāvājam saviem īrniekiem profesionālu palīdzību biroju plānošanā, palīdzot uzņēmumiem veidot birojus atbilstoši tieši viņu vajadzībām. Plānošanā izmantojam 3D modeļus un virtuālo realitāti, kas ļauj potenciālajiem īrniekiem savu nākotnes biroju “izstaigāt” un apskatīt jau šodien, pirms ēkas būvniecības uzsākšanas” Ilze Reira apraksta SIA “Kapitel” piedāvāto pilno servisu.

Pārdošanas un klientu attiecību vadītāja Ilze Reira SIA “Kapitel” komandai pievienojās nesen. Viņai ir plaša pieredze komerciālā nekustamā īpašuma jomā (14 gadu pieredze nekustamā īpašuma brokera pakalpojumu un konsultāciju sniegšanā, kā arī projektu vadībā).

“Elemental Skanste” biroju kompleksa (www.elemental.lv) pirmais posms ietvers divu 10 stāvu biroja ēku torņu būvniecību ar iznomājamo biroju platību 20 500 m² un 367 stāvvietām.

Standarta stāvos ir 1 100 m² izīrējamas biroja telpas, kuru griestu augstums ir virs 3 metriem (3 m no paceltās grīdas līdz piekārtajiem elementiem un 3,3 m no paaugstinātās grīdas līdz griestiem).

Abos torņos tiks nodrošinātas vietas 700–800 darbiniekiem. Turpmākajos projekta posmos plānots būvēt vēl trīs biroju ēkas ar kopējo iznomājamo biroju platību 20 900 m², kā arī daudzstāvu autostāvvietu kompleksa centrā.

BREEAM ir Apvienotajā Karalistē izstrādāta un uzturēta ēku novērtēšanas un sertifikācijas sistēma. Sertifikāts tiek piešķirts ēkām, kurām ir vismazākā negatīvā ietekme uz vidi.

Tiek novērtēti visi procesa posmi, sākot ar projekta izstrādi, būvniecības procesu un beidzot ar ēkas nodošanu ekspuatācijā. BREEAM standartu izmantošana nekustamā īpašuma attīstībā ir modernas un atbildīgas būvniecības stūrakmens.

SIA “Kapitel” (www.kapitel.ee), agrākais E.L.L Real Estate, ir viena no lielākajām nekustamo īpašuma kompānijām Baltijas valstīs, kas jau vairāk nekā 20 gadus nodarbojas ar mazumtirdzniecības, viesnīcu un biroju ēku attīstīšanu un pārvaldīšanu.

Saistītie raksti

Šobrīd grupai pieder un tā pārvalda vairāk nekā 185 000 m² nomas telpu. Uzņēmumam pieder četras biroju ēkas (Delta Plaza un Sõpruse Ärimaja biroju ēkas Tallinā, Narbuto 5 Viļņā un IP Pavlova 5 Prāgā) un dažādi vadošie tirdzniecības centri (Spice un Spice Home Rīgā, Panorama Viļņā un aptuveni 30% no Viru Keskus Tallinā).

Uzņēmumam pieder arī divas viesnīcas Tallinā: Nordic Hotel Forum (operators OÜ Nordic Hotels) un kopā ar AS “Infortar” pieder Tallink City Hotel, kuru pārvalda Tallink Hotels.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Tīmeklī pamanīta viltus lietotne “FaceApp”, kas inficē ierīces
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “Politiķiem ir bail šo lietu kustināt.” Uzņēmēju diskusija par atbalstu aktīvai rīcībai
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
39 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
20 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
“Apollo 11”. ASV atceras Mēness uzvaru
1 stunda