Kultūra
Mūzika

FOTO. Spoži atklāts pavasara festivāls “Windstream”0

Foto: Dmitrijs Šuļžičs

Jubilejas gada pavasara festivālu “Windstream” atklājusi diriģenta Andra Pogas atkalsatikšanās ar orķestri “Rīga”.

Zīmīgi, ka šobrīd pasaules mūzikas tirgū tik aktuālais diriģents savu diriģēšanas karjeru sācis kā Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents un viņš arī viens no festivāla “Windstream” idejas autoriem.

Kā allaž festivāla “Windstream” uzmanības centrā ir pūšaminstrumenti un pūtēju orķestris visdažādākajos mūzikas žanros, stilos un izpausmēs.

Festivāls turpināsies ar koncertu “Rekviēms” 25. martā, kad Rīgas Domā komunistiskā genocīda upuru piemiņai skanēs latviešu komponistes Ilonas Breģes “Rekviēms” soprānam, tenoram, jauktajam korim un orķestrim.

4. aprīlī VEF Kultūras pilī Orķestris “Rīga” un diriģents Kaspars Ādamsons piedāvās muzikāli dzirkstošu programmu “Pavasara balsis. Štrauss. Ofenbahs. Fon Supē”, kas veidota dabas atmodu, dzīvesprieku un minēto komponistu jubilejas svinot.

Mākslinieciski izaicinošs būs Luisa Serano Alarkona skaņdarba “Marko Polo. Indijas grāmata” iestudējums 11. aprīļa koncertā VEF Kultūras pilī. Skaņdarba centrā rāga – indiešu klasiskās mūzikas improvizācijas melodiskais ietvars ar stingrām likumībām, reglamentētu uzbūvi, skaņkārtām un transcendentālu iedarbīgumu.

Festivāls noslēgsies ar diviem Lieldienu koncertiem. Lielās Piektdienas vakarā 19. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs franču komponista Gabriela Forē Rekviēms, bet Otrās Lieldienas Orķestris “Rīga” aicina pavadīt ģimeņu lokā pasākumā “Lieldienu jampadracis” Kultūras pils “Ziemeļblāzma” dārzā, piedaloties spēlēs un klausoties Orķestra “Rīga” uzstāšanos.

LA.lv