Praktiski
Dārzs

FOTO: Stādu parāde Jelgavā pulcē izcilākos stādaudzētājus un dārza mīļotājus0

Foto-Inga Pavloviča

Jelgavas pils parkā un pagalmā šodien, 13.maijā, draudzīgi rosās kupls pulks Latvijas labāko dārznieku, piedāvājot interesentiem visdažādākos augus, stādus, kokus, krūmus, mēslojumu un dārza piederumus. Vienuviet sapulcējušies vairāk nekā 240 stādu audzētāji.

Tikpat draudzīgi un ieinteresēti visu aplūko ļoti plašs pircēju loks – gan pavisam mazs vēl mammai klēpī, gan jau krietni gados. Izvēle patiešām ir ļoti plaša. Tiek tirgoti visdažādākie krāšņumaugi – ziedi, dekoratīvi krūmiņi, kociņi; kā arī augļu kociņi, krūmiņi; garšaugi utt. Katrs pārdevējs labprāt atbild uz pircēju jautājumiem, padaloties ar savu stādiņu audzēšanas noslēpumiem. Nu gluži visi noslēpumi, protams, netiek atklāti.

“Stādu dienās ikviens atradīs ko interesantu, sākot no augļu koku un ogulāju stādiem, vasaras puķēm, ziemcietēm, garšaugiem un ārstniecības augiem, dekoratīvajiem kokiem un krūmiem, vīteņaugiem, skujeņiem un beidzot ar graudzālēm un dažādām sēklām,” informēja Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Mamedova.

Apmeklētājiem, kuri iegādājas lielos augus, pārdevējs izsniedz caurlaidi, kas ļauj ar auto piekļūt tuvāk pilij un saņemt preci. Savukārt pirkumu līdz automašīnai palīdz nogādāt “Ķerru palīdzības dienests”, kurā darbojas Jelgavas brīvprātīgie jaunieši. Pārējie pircēji savus iegādātos augus gādāja prom, kā nu varēja. Citam bija pilnas abas rokas ar maisiņiem; vēl kāds bija paņēmis līdzi savus ratiņus, kur salikt sapirkto; kāda attapīgāka dārzniecīte līdzi ņēma vīra kungu, kuram tad bija jāstiepj visi dārza labumi. Neviens neaizgāja prom tukšām rokām.

Par patīkamu svētku gaisotni rūpējas vietējie mākslinieki – tautas deju kolektīvi.

Stādu svētki turpināsies arī svētdien, 14.maijā. Daba šoreiz visus priecē ar izcilu laiku.

LA.lv