Latvijā
Politika

FOTO: Strīdīgo reklāmu noņem, bet Saskaņa piesola tiesu darbus2

Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumi par “Saskaņas” reklāmu uz Spīķeru kvartāla ēkas tiks apstrīdēti tiesā, aģentūrai LETA paziņoja partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Ušakovs apgalvoja, ka uzņēmums “Spikeru nami” plānoja izpildīt KNAB lēmumu un novākt aģitācijas plakātu, bet izpilde esot kavējusies stiprā vēja dēļ. “Ar alpīnistiem bija sarunāts noņemt visu līdz 3.oktobra vakaram, bet KNAB to izdarīja par dažām stundām ātrāk,” pauda Ušakovs un ironizēja, ka par tehnisko atbalstu “vēlētos izteikt KNAB paldies”.

Kā ziņots, KNAB 26.septembrī publiski paziņoja, ka ir lūdzis uzņēmumu “Spikeru nami” noņemt partijas “Saskaņa” pretlikumīgo aģitāciju no Spīķeru kvartāla ēkas Rīgā, pie Centrāltirgus. Spīķeros atrodas “Saskaņas” birojs. Uzņēmums šogad 12.septembrī ir noslēdzis līgumu “par pasākuma noformējuma nesēju nomu” ar partiju. Līgums bija spēkā līdz 4.oktobrim.

Ņemot vērā, ka pēc KNAB lūguma paušanas “Spikeru nami” aģitāciju ilgstoši nenovāca, KNAB pieņēma lēmumu par aģitācijas piespiedu novākšanu.

“Normatīvo aktu neievērošana priekšvēlēšanu aģitācijas norisē ir uzskatāma par tiešiem draudiem sabiedriskajai kārtībai. “Spikeru nami” attieksme, klaji ignorējot likuma prasības un nepildot tiesībsargājošās iestādes izdotajā administratīvajā aktā uzlikto pienākumu, ir tiesiskā valstī nepieņemama rīcība,” uzsvēra KNAB.

Izdevumi par reklāmas objekta izvietošanu tiks ierēķināti “Saskaņas” limitētajos priekšvēlēšanu tēriņos.

Spīķeru kvartālā uz vienas remontējamas noliktavu ēkas bija izvietoti milzīgi vides reklāmas objekti, uz kuriem attēlots “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs Rīgas mērs Nils Ušakovs, viņa dzīvesbiedre Iveta Strautiņa-Ušakova un “Saskaņas” premjerministra kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis. Ušakovu pāra foto rotāja uzraksts “Kopā”, Dombrovska reklāmas objektu rotāja uzraksts “Stiprāks”, bet objektu, kurā redzams Ušakovs viens pats, rotāja uzraksts “Par darbiem, ne vārdiem”. Saeimas vēlēšanās kandidē tikai Dombrovskis, taču Ušakovs redzams teju visās reklāmās kopā ar partijas deputātu kandidātiem.

Birojs pārbaudē konstatēja, ka uz “Spikeru namu” ēku kompleksa fasādes izvietotie reklāmas objekti satur netiešu aicinājumu Saeimas vēlēšanās balsot par konkrētu partiju un tās deputātu kandidātu, un tā ir uzskatāma par priekšvēlēšanu aģitāciju.

Saistītie raksti

KNAB uzsver, ka uzņēmums nav atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām iesniedzis KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu, tāpēc birojs lūdza uzņēmumam nekavējoties novērst pārkāpumu, noņemot reklāmas objektu no ēku kompleksa fasādes.

“Spikeru nami” pieder Aleksandram Babenko (87%) un Igoram Bukovskim (13%). Pērn uzņēmums strādājis ar 900 000 eiro apgrozījumu un 320 000 eiro zaudējumiem. Babenko ir mazumtirdzniecības uzņēmuma “Mego” lielākais akcionārs, kādreizējais “Mono” holdinga līdzīpašnieks.

LA.lv