×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

FOTO: Sutīgais laiks izraisījis aļģu ziedēšanu Alūksnes ezerā

Foto - Māris LietuvietisFoto - Māris Lietuvietis

Līdz ar ūdens temperatūras paaugstināšanos, Alūksnes ezerā veidojušies labvēlīgi apstākļi pastiprinātai aļģu ziedēšanai, kas novērota iekšezerā un peldēšanas vietā “Melnums”.

Kā informē pašvaldības aģentūras (PA) “ALJA” direktors Māris Lietuvietis, šai problēmai šobrīd pievērsta pastiprināta uzmanība. 24.jūlijā aģentūra saņēma novada domes deputāta un uzņēmēja Askolda Zelmeņa palīdzību, ar kura lidmašīnas palīdzību no gaisa izdevās noteikt aļģu ziedēšanas izplatību un apjomus.

“Novērojot Alūksnes ezeru no augšas, tika konstatēts, ka liela daļa no aļģēm, kuras savairojušās ezerā, ar lēno vēja plūsmu no austrumiem un ziemeļaustrumiem pieskalotas rietumu un dienvidrietumu krastam, respektīvi, krasta joslā no bijušā kempinga līdz Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas krasta joslai, ieskaitot arī Alūksnes ezera iekšezeru, līdz ar ko neiesakām peldēties šajā krasta joslā,” stāsta Lietuvietis.

Viņš informē, ka šobrīd viskritiskākā situācija ir Melnuma peldēšanas vietā, kur pieskaloto aļģu apjoms ir izraisījis to atmiršanu un pūšanu. Šajā vietā novērojama arī zilaļģu klātbūtne. Alūksnes ezera iekšezers ir klāts ar ieskalotajām aļģēm visā akvatorijā, līdz ar to arī šeit peldēšanas vietās Tempļa kalna pakājē, kā arī “Vējiņā” un Pilssalā, jāizvērtē atpūta pie ūdens, jo noritot aļģu pūšanas procesiem, jūtama specifiska smaka. Šobrīd vizuāli vistīrākā peldēšanas vieta ir “Šūpalas”.

Laboratorija “Vitalitas” ievākusi kontrolparaugus peldūdeņu kvalitātes noteikšanai, kuru rezultāti būs zināmi tuvāko dienu laikā. Papildus veicot lidojuma laikā tika apsekoti arī Indzera un Pullana ezeri, kuros aļģu ziedēšana nav novērota.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +15.3
Daugavpils +12
Saldus +11
Liepāja +12.6
Jelgava +11
Ventspils +11.9
Limbaži +16
Madona +15
Rēzekne +15
+15
+10
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+