Pasaulē
Eiropa

FOTO: Svinēsim sarkani balti zilo “Breksitu”! Londonas ielās parādījušies plakāti ar Putinu0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Londonā izvietoti satīriski plakāti, kuros cildināts Krievijas prezidenta Vladimira Putina ieguldījums “Breksitā”, akcijas autoriem skaidrojot, ka šādi grib panākt, lai Krievijas militārajam izlūkdienestam par referenduma iznākumu tiek tam pienākošais gods.

Plakātos Kremļa boss miedz ar aci un rokā tur Krievijas karogu. “Svinēsim sarkani balti zilo “Breksitu”,” pauž plakāta sauklis.

Vārdā “Brexit” lielais “r” pagriezts uz otru pusi, atgādinot kirilicas burtu “ja”.

Akcijas rīkotāju paziņojumā teikts, ka viņi ir Krievijas militārā izlūkdienesta GRU virsnieki, kas vēlas, lai tiktu atzīts viņu veikums “Breksitā”.

“Grupa cer īstenot pasākumus pret neseno nepamatoto publicitāti ap GRU, izvietojot reklāmas, kas uzsver tā lomu Lielbritānijas nenovēršamajā atbrīvošanā no Eiropas Savienības,” skaidroja organizācija, kas sev izraudzījušies nosaukumu “Proud Bear” (“Lepnais lācis”).

Video, kas publicēts tviterī lietotāja @Pr0ud_Bear profilā,

redzams Putins, jājam uz buldoga ar “Breksita” kampaņas līdera Ārona Banksa seju.

“Mazās salas tauta! Laiks svinēt,” skubina video.

Tajā arī pausts aicinājums ziedot līdzekļus, lai GRU loma “Breksitā” varētu tikt cildināta ar digitālu plakātu Londonas Vaterlo stacijā, kā arī slavētas pēcbreksita ekonomiskās iespējas tirdzniecībai ar Krieviju, ieskaitot plaukstošo tirgošanos ar degvīnu.

Saistītie raksti

Grupas pārstāvis, ar kuru sazinājās ziņu aģentūra “Reuters”, paziņojumā krievu valodā norādīja, ka grupa ir satraukta par demokrātijas stāvokli Krievijā un ir pret Maskavas autoritārajām tendencēm.

Grupa izteica solidaritāti ar Krievijas žurnālistiem, taču atteicās atklāt, kas stāv aiz šīs akcijas.

Krievijas vēstniecība akciju pagaidām nav komentējusi.

LA.lv