Latvijā
Novados

FOTO: Tā svin Valmierā. Vēl var paspēt! 0

Publicitātes foto

Piektdien ar svētku gājienu “Valmiera lepojas” un koncertu atklāti Valmieras pilsētas svētki, kas norit šajā nedēļas nogalē.

Valmierā mīt 24 818 iedzīvotāju. Tā ir devītā lielākā pilsēta Latvijā.

Valmiera atzīmē 734.gadadienu. Par Valmieras, kā pilsētas, veidošanās sākumu ir uzskatāms 1283.gads – tad uzsākta Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas celtniecība, un ordeņa mestrs Villekins fon Endorps dibinājis Valmieras pili. 1944.gadā, II Pasaules kara laikā, liela daļa pilsētas tika pilnībā nopostīta – izdega pilsētas centrs, taču pēckara gados Valmieras centrālā daļa tika uzcelta no jauna.

Sestdienas vakars tiks sagaidīts ar svētku koncertu Centrālajā laukumā, kur no plkst.20 uzstāsies grupa “Astro’n’out”, Intars Busulis un Abonementa orķestris. Savukārt balle būs kopā ar grupām “Dzelzs Vilks” un “Vēja radītie”.

Neparastā koncertvietā, Palejas un Lucas ielas krustojumā, no plkst.21 klātesošos smīdinās Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris, vakara gaisu pamatīgāk “sašūpos” Inokentijs Mārpls, uzstāsies arī “All Day Long”, “Riga Reggea” un DJ Horens.

Valmieras pilsētas svētku noslēguma dienā, 30.jūlijā, plkst.10 notiks velo brauciens ģimenēm. Plkst.11 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicinās bērnus kopā ar vecākiem doties pārgājienā uz “Simtjūdžu mežu”, atzīmējot rakstnieka Alana Aleksandra Milna, kurš pasaulei dāvināja Vinniju Pūku, Sivēntiņu un citus draugus, 135.gadadienu. Savukārt Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā no plkst.12 dažādus trikus demonstrēs četrkājainie draugi, piedaloties draudzības kausā nacionālajā suņu daudzcīņā. Plkst.14 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā koncertā “Vasaras vidū” apmeklētājus gaidīs Valmieras Mūzikas skolas koris, kvartets un stīgu orķestris.

Galerijas nosaukums
LA.lv