×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. septembris, 2016
Drukāt

FOTO: Tēva dienas gājienā Rīgā dodas vairāk nekā 1000 dalībnieku (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Tēva dienai veltītajā gājienā Rīgas centrā sestdien, 10.septembrī, devās vairāk nekā 1000 dalībnieku, lielākoties ģimenes ar dažāda vecuma bērniem, novēroja aģentūra LETA.

Gājiens sākās pie Brīvības pieminekļa un Zemessardzes orķestra pavadījumā pa Brīvības ielu devās uz Vērmanes dārzu.

Kā atzina uzrunātās ģimenes, dalība gājienā gan apliecina tēva lomu ģimenē, gan ļauj arī lietderīgi pavadīt kopīgo brīvdienu.

“Esam speciāli atbraukuši no Madonas, jo gribam apliecināt tēva lomu, kas dažreiz nedaudz tiek piemirsta. Turklāt šodien ir ļoti skaists laiks, ko gribam pavadīt kopā,” sacīja ģimenes tēvs Aivars.

Savukārt pasākuma rīkotāja Marta Bormane atzina, ka interesi par līdzīgiem pasākumiem izrādījušas arī citas Latvijas pilsētas.

“Šo gājienu rīkojam, ne tikai atgādinot par tēva lomu, bet norādot arī uz līdztiesību ģimenē. Vairākas pilsētas jau ir interesējušās par iespēju rīkot līdzīgus gājienus, tā ka šī ideja tiek atbalstīta arvien plašāk,” sacīja Bormane.

Svētki tiek svinēti, lai godinātu tēvus, popularizētu un nostiprinātu ģimenēs tradīciju svinēt ne tikai Mātes, bet arī Tēva dienu, kā arī lai veicinātu sabiedrības izpratni par tēva nozīmi bērna un ģimenes dzīvē. Festivālu jau ceturto gadu rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Tēva dienu Latvijā oficiāli svin septembra otrajā svētdienā, taču gājiens par godu šai dienai un Tēva dienas festivāls šogad notiek sestdienā

Vērmanes dārzā visas dienas garumā gaidāmi dažādi muzikāli priekšnesumi un citas aktivitātes. Parka teritorijā paredzētas dažādas fiziskas un izklaidējošas aktivitātes, piemēram, stiprākā tēva noskaidrošana spēka aktivitātēs, kāpšana klinšu sienā, šķēršļu joslas pārvarēšana. Tāpat radošajā darbnīcā varēs pagatavot dāvanu tētiem, bet pie fotosienas varēs uzņemt momentfoto, kas arī uzreiz tiks izgatavots, kā arī mieloties ar bezmaksas zupu un piedalīties tētu mīļāko ēdienu konkursos.

Veselības kvartālā ikviens varēs piedalīties vingrošanā un konsultēties ar veselības speciālistiem. Būs arī sarūpēts vīriešu skaistuma stūrītis. Savukārt ikvienam, kas izies noteiktus radošo aktivitāšu punktus, būs iespēja piedalīties loterijā un laimēt dažādas balvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tā bija fantastiska tēva diena Rīgā! Atbildēt

  Tā bija FANTASTISKA tēva diena!
  Sestdien bija tik skaista SAULAINA diena, tāpēc tik daudzi piedalījās gājienā.
  Paldies Zemessardzes orķestrim par muzicēšanu gājienā! Viņu vidū arī ir bērnu tēvi!
  Katrai ģimenei ir vajadzīgs TĒVS un MĀTE !
  ABUS cienīsim un godāsim arī …IKDIENĀ!

 2. Kur pazuda mans komentars,tikko tagad?

 3. ES varbut par daudz kritizeju LA, bet milie draugi, Jus nepalidzat manai jau 23 gadu laika pazemotajai,piesmietajai,nicinatajai, LR varda apzagtajai un izvarotajai gimenei. Esmu loti pateicigs milajam zurnalistam Egilam LICISA KUNGAM-kapitala kritika par LR Augstako tiesu raksta:Komentaru nebus…Man vispar loti patik sa zurnalista kritika, bet..Kapec vins kritize tikai un vienigi LR AT? LR Augstaka tiesa 2015. gada 15. oktobri burtiski sagrava Kraslavas rajona tiesas spriedumu Nr.11240029208. Neskatoties uz to Kraslavas rajona tiesas tiesnese civillietas skatija kriminallietu. Neskatoties uz LR Augstakas tiesas noradijumiem, Kraslavas rajona tiesas tiesnese-civillietas, Inara Galeja vienkarsi ignoreja LR Augstakas tiesas noradijumus. Esmu jau vairakas reizes ludzis gan LR preses parstavjus, gan LR Generalprokuras darbiniekus aizstavet manu gimeni pret Kraslavas rajona prokuraturas virsprokurores KRepsas-Kondratjevas vardarbibu-visi priecigi kluse un smaida. Paldies milajam PETERIM DZALBEM un EGONAM RUSANOVAM par palidzibu manai jau 23 gadu laika izvarotajai gimenei. Paldies ari LR AT Dokumentu parvaldibas vaditajam Janim Supes kungam, ari LR AT godigajiem tiesnesiem-A.Nusbergas kundzei, A.Polakovas kundzei,P.Opincana kungam un protams , milajam Peterim Dzalbes kungam. LAI SVETI JUS DIEVS, MILAS DAMAS un KUNGI! LIELA CIENA-ANDRIS KARSENIEKS.

  • Aizej pie psihiatra

   • Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Pats ari aizej pie psihiatra-noladetie banditi!!!

   • Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Loti labi butu, ja psihiatru apmekletu tadi blezi ka tu un Kraslavas rajona Banditi, kuriem nekas saja dzive nav svets! Apmacitie padomju Cekisti ari seit pacel savu smirdigo galvu un Cuskas dzeloni!!!

   • Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Nevaru saprast, kapec LA nedzes sadus aizskarosus izlecienus no Yed puses, jo laikam vins ir lielos draugos ar siem Banditiem Kraslavas rajona, kura netiek ieveroti LR likumi.

 4. Zemessardzes orķestra fane Atbildēt

  Gājiens norisinājās Zemessardzes orķestra pavadījumā, kas arī vairākkārt tika pieteikts! Cerams, LETAs raksta autore bija arī klātienē!

Draugiem Facebook Twitter Google+