Latvijā
Kriminālziņas

Tiesā nonāk Magoņa kukuļošanas lieta. Limbažos ierodas miljonārs Osinovskis 2

Foto – LETA, kolāža la.lv

Limbažu rajona tiesā šodien bija plānots sākt izskatīt bijušā “Latvijas dzelzceļa” vadītāja Uģa Magoņa kukuļošanas lietu. Lieta tiek izskatītā šajā pilsētā, jo noziegums tika pārtraukts Limbažu tiesas apgabalam piederīgajā Salacgrīvas novadā.

Uz tiesu bija ieradies Magonis un Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis. Pirms tiesas sēdes gan Magonis, gan Osinovskis savu vainu inkriminētajos pārkāpumos noliedza. Uz krimināllietas izskatīšanu nebija ieradies AS “Skinest Rail” pārstāvis.

2015.gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Magoni. Aizdomās par kukuļa došanu tika turēts Igaunijas miljonārs uzņēmējs Oļegs Osinovskis. Pērn jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šī kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Tiesa piektdien noraidīja Osinovska aizstāvju lūgumu sadalīt krimināllietu un daļu par viņu nodot izskatīšanai Igaunijas tiesā. Tiesnesis lēmumu pamatoja ar to, ka lielākā daļa liecinieku atrodas Latvijā, tādēļ būtu apgrūtināta viņu nokļūšana uz Igaunijas tiesu.

Bet tiesa šodien atcēla Magonim uzlikto aizliegumu tikties ar Osinovski. Tāpat pēc aizstāvības lūguma tika samazināta drošības nauda no 400 000 līdz 200 000 eiro, samazināto daļu atmaksājot drošības naudas iemaksātajam. Tiesa noraidīja aizstāvja lūgumu atcelt aizliegumu izbraukt no valsts.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā Limbažu tieša notiks 2018.gada 15.janvārī.

Galerijas nosaukums

LA.lv