×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. marts, 2018
Drukāt

Bijušo alus darītavas īpašnieku apsūdz viltotu dolāru pārdošanā (3)

Viltota nauda, Ilustratīvs attēls. Foto - VPViltota nauda, Ilustratīvs attēls. Foto - VP

Bijušo Lodiņa alus darītavas īpašnieku Leopoldu Ozoliņu apsūdz par viltotas naudas pārdošanu, lieta nonākusi tiesā.

Foto - Ivars Bogdanovs/"Bauskas dzīve"Foto - Ivars Bogdanovs/"Bauskas dzīve"

Leopolds Ozoliņš Lodiņa alus darītavā 2006. gadā.

Valsts policija Andri S. bija aizturējusi aizdomās par viltotas naudas izplatīšanu. Policijā šis pilsonis izteica vēlēšanos sadarboties un uzrādīt cilvēku, kurš pārdodot viltotus ASV dolārus. Rezultātā uz apsūdzētā sola Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā nokļuvis 1958. gadā dzimušais Leopolds Ozoliņš, uzņēmējs, kādreiz atjaunotās, bet nu jau likvidētās Lodiņa alus darītavas Bauskā īpašnieks, bijušais Rīgas domes deputāts no Zaļās partijas (domē darbojies 1997. – 2001. g.). Ar kādreizējo Saeimas deputātu, pazīstamo dakteri Leopoldu Ozoliņu apsūdzētajam ir tikai vārda un uzvārda sakritība.

Ko tad Leopolds Ozoliņš varētu būt nogrēkojies? Kā aizvakar uzzināju no Valsts policijas vecākā inspektora Andreja Makarova sniegtajām liecībām tiesā, An­dri S. sagatavoja operatīvajam eksperimentam – nopirkt no Ozoliņa viltotus dolārus. 2016. gada 23. februārī astoņos vakarā Andris S. sarunājis tikšanos Rīgā, degvielas uzpildes stacijā “Neste” Vienības gatvē, savā automobilī. Par eksperimenta tehniskajām detaļām policists atteicās stāstīt, tik vien to, ka saņemts signāls: darījums noticis un varot veikt aizturēšanu. Eksperiments ticis fiksēts audioierakstā. Tajā esot dzirdams automobilī notiekošais, un tas arī ir prokurores Valentīnas Dežatkinas apsūdzības pamatā. Ozoliņam līdzi bijušas trīs dažādas kvalitātes viltotas 100 dolāru banknotes, kuras viņš esot pārdevis attiecīgi par 30, 35 un 40 eiro. Andris S. prasījis vairāk dolāru, uz ko Ozoliņš atbildējis, ka nākamajā dienā esot gatavs piegādāt 10 000 dolāru, ja iedošot priekšapmaksu 3170 eiro. Policija nolēmusi negaidīt un pārtraukt eksperimentu, uzskatot, ka ar trijām viltotām banknotēm ir pietiekami, lai veiktu aizturēšanu.

Ozoliņu tiesā aizstāvēja advokāts Juris Grīnvalds, kurš bija izvēlējies interesantu taktiku, uzdodot daudzus jautājumus policistam par eksperimenta plānošanu un iespējamām tā procesuālām kļūdām, vairākkārtīgi mēģinot jautājumā ietvert atbildi, tā izpelnoties tiesneses Marutas Bites aizrādījumus.

Advokāts uzskata, ka apsūdzība ir nepareiza, gan neprecizējot, kas tieši ir nepareizi. Ne reizes gan no viņa puses neizskanēja šaubas, ka abi darījuma partneri tikušies un viltotie dolāri Andra S. automobilī atrasti.

Jau pēc tiesas sēdes advokāts man sacīja, ka viņa klients “savu vainu neatzīst pie noteiktajiem apstākļiem”, ka policijas eksperimentā pieļautas procesuālas kļūdas. Tomēr mani interesēja, vai aizstāvība uzskata, ka audioieraksts ir viltots. Nē, par viltošanu neesot runas, atbildēja advokāts, bet darījums neesot noticis. Ko tad Ozoliņš darīja Andra S. automobilī? “Spriedās,” atbildēja advokāts.

Acīmredzot tiesvedība šajā lietā ātri nebeigsies, jo uz tiesu tiks aicināti vairāki liecinieki, tajā skaitā arī Andris S., kurš šobrīd strādā Vācijā.

Par viltotas naudas izplatīšanu draud cietumsods līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods. Tā kā Ozoliņš nav bijis sodīts un naudas apjomi nav ievērojami, ja viņu atzīs par vainīgu, tad, visticamāk, notiesājoša sprieduma gadījumā viņš tiks cauri ar piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Skat kā plebejs Drēziņš dzēš sev nevēlamos komentārus! Neprofesionālais skricelētājs kas pats pārkāpj likumu , un apmelo lielākoties savus raksta upurus! Karma būs! Tici man Drēziņ! Gan pienāks diena kad pats kļūsi par dārzeni un tad redzēsim kas smiesies pēdējais!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Šitas vīrs ir ziķeris, sadarbojas ar Lembi …….

Draugiem Facebook Twitter Google+