Latvijā
Kriminālziņas

Policistiem jaunas formas5


Valsts policija demonstrē jaunās formas
Valsts policija demonstrē jaunās formas
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Valsts policijā būs jaunas formas.

“Mēs gribam kaut ko savādāku, mēs gribam kaut ko labāku, funkcionālāku, galu galā kaut ko skaistāku, kaut ko praktiskāku. Bija skaidrs tas, ka nav viens cilvēks, kas var kaut ko tādu izveidot. Šeit ir svarīgi izprast, ko mums piedāvā apģērbu industrija. Es uzrunāju Bruno, vai viņš nebūtu gatavs iesaistīties šajā projektā,” šodien pirms prezentācijas, teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Jaunā dizaina izstrādātājs ir modes mākslinieks Bruno Birmanis.

Jaunā dizaina formastērpus pirmās Valsts policijas (VP) amatpersonas varētu saņemt nākamā gada otrajā pusē, savukārt par ugunsdzēsēju un robežsargu apgādi ar jauna parauga formām vēl tiks lemts, noskaidroja aģentūra LETA.

VP priekšnieks Ints Ķuzis aģentūrai LETA teica, ka, vērtējot jauno modeļu izmaksas, VP varētu iekļauties esošajā budžetā un papildu nauda no valsts nebūs nepieciešama.

Viena jaunā formastērpa komplekta izgatavošana izmaksātu aptuveni 1500 eiro.

Jauno formas tērpu dizainā saglabāta zilā krāsa, kura raksturīga 1939.gadā izstrādātajam Latvijas policijas formas tērpam.

Tāpat atjaunota tradīcija par vēsturisko Latvijas policijas formas laiviņcepuri – tā saglabāta kā raksturīgākais jaunā formas tērpa dizaina elements.

Formu vizuālajā risinājumā iestrādāts arī latvju rakstu līniju kods. Šāds atstarojošo līniju ritms ir unikāls Eiropas uniformu kontekstā, akcentēja VP.

Jaunās emblēmas pamatā iestrādāts arī simbols – valsts mazais ģērbonis, kurš vēsturiski tika lietots policijas formas tērpos pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Vārda zīmei saglabāts Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādātais dizains, tādējādi veidojot saskaņotu vizuālo izskatu ar policijas transporta jauno trafarējumu.

Formas tērpa zīmē – kokardē – centrālais motīvs ir Auseklis, kas redzams esošajā policijas karogā, kā arī vairogs karoga krāsās ar trīs zvaigznēm. Tas vieno valstiskuma un sardzes ideju.

Emblēmas un zīmes autors ir dizainers Jānis Birznieks.

VP priekšnieks teica, ka patlaban jaunā parauga formastērpi vēl tiek testēti, taču tos vēl nevar izmantot darba apstākļos, jo tam nepieciešams atbilstošs normatīvais regulējums.

Ķuzis gan pauda cerību, ka

Saistītie raksti
pirmie policisti jaunās formas saņems līdz nākamā gada 18.novembrim,

lai varētu piedalīties valsts neatkarības dibināšanas gadadienai veltītajā militārajā parādē.

“Ja viss izdosies, tad uz nākamā gada otro pusi mēs varētu runāt par pāreju uz jaunajām formām. Pāreja uz jauniem formastērpiem sāktos ar policistiem, kas ikdienā strādā uz ielas, proti, patruļpolicijā, Rīgas lidostā, ceļu policijā. Tas nozīmētu, ka nākamā gada 18.novembra militārajā parādē policisti soļotu ar jaunajām formām,” norādīja Ķuzis.

LA.lv