×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

FOTO: Top piedzīvojumu izrāde visai ģimenei “Tā tik bija vasara”

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Muzikālais teātris 7 savā vienpadsmitajā vasaras sezonā iestudē piedzīvojumu izrādi visai ģimenei, kas veidota pēc Zentas Ērgles stāstu “Tā tik bija vasara” un “Noslēpumainais atradums” motīviem, kas ļaus izcilās rakstnieces aizrautīgo literāro pasauli ieraudzīt šodienas krāsās, informē izrādes veidotāji.

“Muzikālais teātris 7 ir viens no nedaudzajiem teātriem, kurš savus darbus veido tikai par mums pašiem – par latviešiem. Savā vienpadsmitajā sezonā, virzot teātri pretim jauniem profesionāliem izaicinājumiem, esam iedvesmojušies no savulaik tik populārās rakstnieces Zentas Ērgles. Jauna radošā komanda, jauni aktieri blakus mūsu „grandiem”, jauni izaicinājumi mūzikā, jauns piedzīvojums, kurā ik uz soļa satiksies divi laikmeti – vecie labi laiki un skaistā, iespējām bagātā šodiena. Pieaugušajiem tā būs iespēja salīdzināt, kas ir mainījies un kas palicis nemainīgs kopš Zentas Ērgles laikiem, bet jaunajai paaudzei – ieraudzīt pašiem sevi no malas,” stāsta “Muzikālā teātra 7” direktors Aigars Dinsbergs.

Zentai Ērglei šogad apritētu 95 gadi. Pēc profesijas būdama arhitekte, pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados viņa pievērsās literatūrai un ar savām grāmatām bērniem un pusaudžiem kļuva par vienu no populārākajām jaunās paaudzes rakstniecēm. Kopumā sarakstīti vairāk nekā 30 darbi, kas tulkoti un izdoti 15 valodās divos miljonos eksemplāru.

“Zenta Ērgle lieliski juta laiku un izprata piedzīvojumu burvību. Tolaik nebija mobilo telefonu un planšetdatoru, bet, ja būtu – tie noteikti darbos figurētu. Laiki mainās, bet bērnu alkas pēc piedzīvojumiem – nekad! Ja Zenta Ērgle aizvien būtu mūsu vidū, viņa Kārļa Anitena lugu, kas veidota pēc rakstnieces stāstu motīviem, atzītu par azartisku un brīnišķīgu piedzīvojumu šeit un tagad, iepinot stāstā arī vēsturisku patiesību par Latvijas arhīvu un muzeju likteni pēc Otra pasaules kara. Apvienot divus darbus vienā – tas nav viegls uzdevums, bet mums – rakstnieces mazbērniem ir patiess prieks, ka jubilejas gadā Zentas Ērgles stāsti iemirdz un aizrauj no jauna,” stāsta Zentas Ērgles mazdēls, grāmatnieks Artis Ērglis.


Topošo iestudējumu pēc Zentas Ērgles darbu “Noslēpumainais atradums” un “Tā tik bija vasara” motīviem veidojis dramaturgs Kārlis Anitens, viņa pārziņā arī izrādes scenogrāfija, tērpi un režija. Aktieru un deju grupas horeogrāfs – sporta un laikmetīgās dejas pārstāvis Roberts Muciņš , muzikālo materiālu veido pasaules meistaru – Mocarta, Štrausa, Bizē, Grīga, Ofenbaha u.c. darbi, bet izrādē tie skanēs ar šodienas elpu, jo tos remiksējuši Latvijas populārākais dīdžejs un šova TV Zvaigzne finālists Ex da Bass un viens no Latvijas zināmākajiem jaunajiem deju mūzikas producentiem pasaulē Matthew Nagle.

Lomās Vita Vārpiņa, Rihards Lepers, Juris Kalniņš, Jolanda Suvorova, Artis Robežnieks, Zane Jančevska, Arturs Dīcis, Anna Šteina, Madars Zvagulis, Zane Burnicka, Zigurds Neimanis, Ligita Skujiņa, Enriko Avots, Kārlis Anitens, Sāra Estere Anitena, Sonora Gabrāne un Santa Vintere. Deju grupas sastāvā – Rūta Auziņa, Kaspars Brauns, Viktorija Juzefoviča, Māris Konstants, Egija Abaroviča un Mārtiņš Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+