Londonas “Arsenal” kluba zvaigznes cenšas diskutēt ar latviešu tiesnesi Andri Treimani.

Maču tiesājot Latvijas vadošajai futbola tiesnešu brigādei ar Andri Treimani priekšgalā, Anglijas premjerlīgas komanda Londonas “Arsenal” ceturtdien izcīnīja uzvaru UEFA Eiropas līgas astotdaļfināla atbildes spēlē, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Londonieši savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja Francijas klubu “Stade Rennais”, divu maču summā uzvarot ar 4:3.

Tiesnešu brigādei šis mačs, kuram bija augsta likme, nebija no vieglajiem, Treimanim astoņas reizes brīdinot kādu no spēlētājiem. Tiesa, pēc spēles tiesnešu brigādi kritizēja “Stade Rennais” galvenais treneris.

Mača rezultātu jau piektajā minūtē atklāja Pjērs Emeriks Obamejangs, kurš bija precīzs no tuvas distances. Desmit minūtes vēlāk Einslijs Meitlands-Nailss pēc Obamejanga piespēles ar galvu panāca 2:0, taču šajā vārtu guvumā pirms piespēles tika palaista garām aizmugures situācija.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 18 minūtes, Obamejangs tika atstāts viens pret viesu vārtiem, gabonietim panākot jau 3:0. Obamejangs pēc gūtiem vārtiem uzvilka Betmena masku, par ko Treimanis “Arsenal” uzbrucējam parādīja dzelteno kartīti.

“Stade Rennais” futbolistiem neizdevās atspēlēt vienus vārtus un panākt pagarinājumu, Londonas komandai uzvarot kā spēlē, tā arī divu maču summā.

“Otro vārtu guvumā bija pārliecinoša aizmugure,” pēc spēles dusmīgs bija “Stade Rennais” galvenais treneris Žiljēns Stefans. “Šajā situācijā pat nebija nepieciešama VAR, lai varētu to piefiksēt.”

“Nekas netraucēja aizmuguri piefiksēt līnijtiesnesim, kuram pacelt karodziņu nebija problēmu otrajā puslaikā, kad uzbrukām mēs,” teica Stefans.

Francijas klubs ar Latvijas brigādes darbu bija neapmierināts arī otrajā puslaikā, kad Treimanis pēc pārkāpuma izvēlējās nepiešķirt otro dzelteno kartīti Aleksandram Lakazetem, kurš turklāt īsu brīdi pēc tam tika nomainīts.

“Jau pirmajā puslaikā Lakazete par bīstamu pārkāpumu nopelnīja dzelteno kartīti. Savukārt otrajā puslaikā viņš atkal spēlēja uz robežas, bet tiesnesis viņu pažēloja,” neslēpa Stefans.

Pagājušajā nedēļā notikušajā pirmajā spēlē “Arsenal” viesos zaudēja ar rezultātu 1:3.

Treimanis ceturtdien strādāja kopā ar saviem palīgiem Haraldu Gudermani un Alekseju Spasjonnikovu, kā arī papildus palīgiem Aleksandru Golubovu, Edgaru Maļcevu un ceturto tiesnesi Raimondu Tatriku.

Kā zināms, pirms mēneša Treimaņa brigāde debitēja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

“Sevilla” klupiens Prāgā

Jau astotdaļfinālā negaidīti apstājās Eiropas otrā prestižākā klubu turnīra titulētākā komanda “Sevilla”, kas piekāpās Čehijas klubam Prāgas “Slavia”. Seviljas komanda viesos pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1), bet tā kā ar šādu rezultātu noslēdzās abu komandu pirmā spēle, duelis turpinājās pagarinājumā, kurā pārāki ar 2:1 bija “Slavia” futbolisti, kuri maču uzvarēja ar 4:3, bet divu spēļu summā bija pārāki ar 6:5.

Uzvaras vārtus pagarinājuma priekšpēdējā minūtē guva Ibrahims Traore.

Tāpat pārliecinošu uzvaru svinēja vēl viena Londonas komanda “Chelsea”, kas viesos ar 5:0 (3:0) sagrāva Ukrainas vicečempioni Kijevas “Dinamo”, divu maču summā būdama pārāka ar 8:0. Londoniešiem ar “hat-trick” izcēlās Olivjē Žirū.

Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Vācijas bundeslīgas komanda Frankfurtes “Eintracht”, kas viesos ar 1:0 (1:0) apspēlēja trīskārtējo kontinenta čempioni Milānas “Inter” no Itālijas. Vienīgos vārtus guva Luka Jovičs, kurš arī nodrošināja uzvaru divu spēļu summā ar 1:0.

Tikmēr negaidītu zaudējumu cieta Itālijas vicečempione “Napoli”, kas viesos ar 1:3 (1:1) piekāpās Austrijas čempionei “Salzburg”, bet tas Neapoles komandai netraucēja divu spēļu summā uzvarēt ar 4:3.

Nākamo kārtu sasniedza arī spāņu vienība “Valencia”, kas viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Krievijas komandu “Krasnodar”, divu maču summā gūstot virsroku ar 3:2.

Tāpat Spānijas un Krievijas komandu duelī uzvarēja “Villarreal”, kas mājās ar 2:1 (1:0) pieveica Sanktpēterburgas “Zenit”, divu maču summā uzvarot ar 5:2.

Eiropas pēc spēka otrā klubu turnīra astotniekā iekļuva arī Lisabonas “Benfica”, kas pēc pamatlaika ar 1:0 (0:0) uzvarēja Zagrebas “Dinamo”, papildlaikā iesita vēl divus vārtus un mačā uzvarēja ar 3:0, bet divu spēļu summā ar 3:1.

Piektdien izlozē tiks noskaidroti ceturtdaļfināla pāri.

UEFA Eiropas līgas fināls notiks 29.maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.