“TTT Rīga” spēlētāja Binta Drameha (ar bumbu) uzbrukumā.

Titulētākais Latvijas dāmu basketbola klubs “TTT Rīga” trešdien savā laukumā ar zaudējumu sāka jauno FIBA Eirolīgas sezonu, ar 66:73 (14:20, 18:17, 11:21, 23:15) atzīstot Čehijas kluba Prāgas USK pārākumu.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Rezultatīvākā rīdzinieču rindās ar 13 punktiem bija Binta Drameha, pa 12 punktiem sakrāja Paula Strautmane un Linneja Hārpere, kurai arī piecas bumbas zem groziem un četras rezultatīvas piespēles. Tāpat 11 punkti un sešas atlēkušās bumbas bija Karlīnei Pilāberei, bet Megana Hafa guva desmit punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un četrreiz pārķēra pretinieču piespēles.

Pretinieču rindās pa 17 punktiem guva Valeriāna Ajaji, kurai arī piecas atlēkušās bumbas, un Alisa Tomasa, kurai arī astoņas bumbas zem groziem un sešas pārķertas bumbas.

“TTT Rīga” vadībā bija vien pirmās ceturtdaļas vidū (9:7), bet pēc tam Čehijas klubs pārņēma inicatīvu, pēc puslaika esot priekšā ar 37:32. Savukārt jau trešās ceturtdaļas beigās USK basketbolistes bija iekrājušas 15 punktu pārsvaru, ko pēc tam droši nosargāja, vien mača beigās rīdziniecēm samazinot starpību.

"TTT Rīga" FIBA Eirolīgā spēlē ar Prāgas USK

Prāgas klubs pagājušajā sezonā Eirolīgā izcīnīja trešo vietu, bet vienīgo reizi turnīrā uzvarēja 2015.gadā, finālā ar 72:68 pārsteidzot Jekaterinburgas UGMK.

Tikmēr citā spēlē Anetes Šteinbergas un Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” mājās ar rezultātu 73:63 (20:8, 24:15, 11:19, 18:21) uzvarēja Buržas “Tango”.

Uzvarētāju rindās ar 11 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Šteinberga, spēli noslēdzot ar iekrātiem 14 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrais labākais rādītājs komandā. Laukumā minūti un 22 sekundes pavadīja arī Meldere, tomēr basketboliste sev atvēlētajā laikā ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

A apakšgrupā kopā ar Rīgas klubu spēlē divu pēdējo sezonu čempione Jekaterinburgas UGMK, Anetes Šteinbergas un Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer”, Orenburgas “Nadežda”, Prāgas USK, Buržas “Tango”, Brenas “Etixx Mithra Castors” un “Čukurova”.