Aija Klakocka (pa labi) cīņā par bumbu.

Latvijas sieviešu basketbola flagmanis “TTT Rīga” trešdien Rīgā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas grupu turnīra priekšpēdējā spēlē labi aizvadīja pirmo puslaiku, taču piekāpās Latvijas valstsvienības bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka trenētajai Orenburgas “Nadežda”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

“TTT Rīga” zaudēja “Nadežda” ar 55:65 (17:14, 18:16, 6:20, 14:15).

Marina Meibrija mājinieču labā guva 19 punktus, taču pieļāva arī astoņas kļūdas. Binta Drameha pievienoja 16 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, kā arī trīsreiz pārķēra pretinieču piespēles. Savukārt Megana Hafa bez trim gūtajiem punktiem izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un sešreiz pārķēra pretinieču piespēles.

"TTT Rīga" Eirolīgas spēlē tiekas ar Orenburgas "Nadežda"

Punktus mājiniecēm guva septiņas spēlētājas, taču tikai divas vairāk par pieciem punktiem.

Viešņu rezerves bija plašākas, punktus gūstot visām desmit spēlei pieteiktajām basketbolistēm. Rezultatīvākā ar 11 punktiem bija Ērika Vīlere, “double-double” – desmit punkti un 12 atlēkušās bumbas – Anastasijai Veremejenkai, pa deviņiem punktiem sakrāja Anastasija Šilova un Najo Reinkoka-Ekunve.

Gandrīz visu spēles pirmo daļu vadībā bija mājinieces. Lielāko pārsvaru “TTT Rīga” sasniedza 12.minūtē, kad pēc Meibrijas tālmetiena rezultāts kļuva 25:16.

Vadībā “TTT Rīga” vienība bija līdz pat trešās ceturtdaļas vidum, kad pēc Šilovas tālmetiena Orenburgas basketbolistes izvirzījās vadībā ar 36:35. Pēc tam spēles grožus savās rokās turēja viešņas.

Pirmā apļa savstarpējā spēlē rīdzinieces 4.decembrī viesos zaudēja ar 61:69.

A apakšgrupā ar 11 uzvarām 12 spēlēs vadībā ir Jekaterinburgas UGMK, bet par divām uzvarām mazāk ir Prāgas ZVVZ USK. Astoņus panākumus guvusi Buržas “Tango Basket” komanda, bet tikpat uzvaras 13 mačos ir Orenburgas “Nadežda” vienībai. Četras uzvaras ir Venēcijas “Umana Reyer” komandai, pa trim iekrājušas “TTT Rīga”, Brenas “Etixx Mithra Castors” un Mersinas “Čukurova”.

Pirmās četras grupas komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs, bet piektā un sestā komanda grupā turpina cīņas FIBA Eirokausā.