Latvijas U-20 izlasei Eiropas čempionāta astotdaļfinālā nebija variantu pret Lietuvas izlasi.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase trešdien Eiropas čempionātā astotdaļfināla mačā ielaida 114 punktus un bez variantiem zaudēja Lietuvas vienaudžiem.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Kristapa Zeida vadītā vienība cieta neveiksmi ar 75:114 (15:28, 25:26, 13:34, 22:26), līdz ar to latvieši turnīra beigu daļā cīnīsies par 9.-16.vietu, cenšoties saglabāt vietu A divīzijā.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 13 punktiem bija Roberts Kāpostiņš, bet vēl pa 12 punktiem katrs pievienoja Dāvids Atelbauers un Oskars Hlebovickis.

Pirmā ceturtdaļa latviešiem iesākās neveiksmīgi, tajā ielaižot 28 punktus un nokļūstot iedzinējos ar -13. Arī otrajā ceturtdaļā neizdevās apturēt pretinieku spēli, jo jau pēc trim nospēlētām minūtēm rezultāts vēstīja 20:41, bet piecas minūtes vēlāk lietuvieši palielināja savu pārsvaru, panākot 49:28, līdz atpūtai mūsējiem septiņus punktus gan atspēlējot.

Trešās ceturtdaļas sākumā ar iespaidīgu bloku izcēlās Armands Berķis, bet starpība vairs nedila, tā vietā atlētiskie lietuvieši veica vēl vienu pamatīgu izrāvienu, līdz ar to mača pēdējā ceturtdaļa jau bija formalitāte.

Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā tiekas ar Lietuvas vienaudžiem

Lietuvieši čempionātu turpinās ceturtdaļfinālā, bet latviešiem nāksies cīnīties par 9.-16.vietu. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas izlase turnīrā joprojām ir bez uzvarām, jo apakšgrupā arī piedzīvoti trīs pārliecinoši zaudējumi – 66:92 pret Vāciju, 55:78 pret Spāniju un 78:90 pret Horvātiju, kas lika ieņemt pēdējo vietu C grupā.

Latvijas izlase pērn spēkojās B divīzijā, jo 2017.gadā čempionātā netika izcīnīta neviena uzvara, kas deva pēdējo, 16.pozīciju, tādējādi zaudējot vietu augstākajā divīzijā. Tur latvieši ilgi neuzturējās, jo tika izcīnīta trešā vieta, kas garantēja atgriešanos augstākajā divīzijā. Tikmēr veiksmīgākais no čempionātiem Latvijas izlasei bija 2013.gadā Tallinā, kad tika izcīnītas sudraba godalgas.