Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātā piedzīvojusi piecus zaudējumus piecās spēlēs.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Izraēlā notiekošā Eiropas čempionāta spēlē par 9.-16.vietu ceturtdien ar 62:79 (22:20, 11:18, 15:19, 14:22) piekāpās Melnkalnes izlasei un ir ļoti tuvu izkrišanai no augstākās divīzijas.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Latvijas izlasei noslēgumā būs jācīnās par 13.vietu, un tikai divas uzvaras ļaus palikt spēcīgāko sabiedrībā arī uz nākamo sezonu.

Kristapa Zeida vadītā komanda šajā turnīrā cietusi piecus zaudējumus tikpat mačos, piedevām, visos pretinieku pārākumu atzīstot ar vismaz padsmit punktu pārsvaru.

Pret Melnkalni rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Dāvids Atelbauers, kamēr 15 punktus guva Armands Berķis, kurš arī izcīnīja 15 atlēkušās bumbas.

Pirmā ceturtdaļa latviešiem izvērtās visai sekmīga, jo izdevās realizēt brīvos metienus, kas pēc piecām nospēlētām minūtēm deva jau desmit punktu pārsvaru. Šāda rezultāta starpība turējās ilgu laiku, tomēr ceturtdaļas pēdējās minūtēs pretinieki sasparojās un pēc desmit minūtēm vairs bija tikai divu punktu attālumā, panākot 20:22. Pirmā puslaika otrā puse bija diametrāli pretēja pirmajām desmit minūtēm, jo latvieši pārtraukumā devās guvuši vien 11 punktus, bet iegūtais pārsvars bija pāraudzis piecu punktu deficītā.

Otrā puslaika pirmās desmit minūtes noritēja visai sīvi, bet pēc trim nospēlētām minūtēm Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 36:43. Septiņu punktu deficītu spēles turpinājumā izdevās samazināt uz pusi, tomēr ceturtdaļa noslēdzās ar -4, kas kopumā Melnkalnei jau deva pārsvaru ar 57:48. Pēdējā ceturtdaļā latvieši lielākoties atradās astoņu līdz deviņu punktu attālumā, bet pēdējās minūtes sākumā deficīts bija pieaudzis par pieciem punktiem – 76:62, līdz ar to izglābties neizdevās.