Pasaulē

FOTO: Ukraiņu māksliniece izveidojusi Putina portretu no ložu čaulītēm 0

Foto – LETA/EPA

Jauna ukraiņu māksliniece izveidojusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina attēlu no 5000 ložu čaulītēm, kas savāktas prokremlisko kaujinieku ieņemtajos Ukrainas austrumos.

Darjas Marčenko darbā “Kara seja” Putins attēlots tumšā uzvalkā un ar sarkanu kaklasaiti. Darbs ir vairāk nekā divus metru augsts un aizņem lielu daļu no 33 gadus vecās mākslinieces studijas tipa dzīvokļa sienas.

“Sākumā bija nedaudz baisi gulēt ar viņu vienā istabā,” viņa teicu. “Taču es pieradu.”

Mainoties apgaismojumam, mainās arī Putina sejas izteiksme, norāda Marčenko. “Viņš var būt lepns, apjucis vai nopietns. Viņš var izskatīties kā cilvēks no padomju plakāta vai arī kā Supermens. Redzot, kā mainās viņa seja, atklājas dažādas lietas. Es uzskatu, ka šis karš ir citādāks tāpēc, ka ir balstīts uz meliem,” sacīja māksliniece.

Pirmo sauju ar ložu čaulītēm Marčenko saņēmusi no sava partnera, kurš ir aktīvs Eiromaidana kustības dalībnieks. Tagad viņai tās piegādā draugi no karadarbības zonas.

“Lodes čaulīte ir pārtrauktas dzīves simbols,” drūmi saka Marčenko. “Pasaule nesaprot, cik daudz mana valsts ir zaudējusi. Mana vēlme strādāt ar aizvien vairāk čaulītēm bija dabiska.”

Putina portrets ir pirmais sērijā “Pieci kara elementi”.

Galerijas nosaukums
LA.lv