×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

FOTO: Ušakovs, vēstnieki un veterānu tuvinieki noliek ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā (8)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie pieminekļa "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem" Uzvaras parkā, godinot Otrajā pasaules karā kritušo piemiņu.Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie pieminekļa "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem" Uzvaras parkā, godinot Otrajā pasaules karā kritušo piemiņu.

Foto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), vairāku valstu vēstnieki, Otrā pasaules kara veterāni un viņu tuvinieki šorīt Rīgā, Uzvaras parkā, nolika ziedus pie pieminekļa padomju armijas karavīriem.

Kā novēroja LETA, svinīgā ceremonijā kopā ar veterānu tuviniekiem ziedus nolikt bija ieradies Ušakovs un vairāki citi Rīgas domes deputāti, pārstāvji no Saeimas un Eiropas Parlamenta, no Azerbaidžānas un Ķīnas vēstniecībām, kā arī Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Kazahstānas vēstnieks Bauržans Muhamedžanovs un Baltkrievijas vēstniece Marina Dolgopolova.

Pēc oficiālās ziedu nolikšanas Uzvaras parkā sācies koncerts.

Priekšpusdienā parkā pie Uzvaras pieminekļa pamazām sāk pulcēties arī cilvēki, tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, šodien no rīta pie pieminekļa vēl ir diezgan maz cilvēku, novēroja LETA. Vairāki cilvēki pie apģērba piesprauduši oranži melnās Georga lentītes, taču pārsvarā tās ir mazāka izmēra nekā iepriekšējos gados izmantotās.

Pieminekļa pakājē pulcējas pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki, taču uz pasākumu nāk arī ģimenes ar bērniem. Cilvēki uz pasākumu dodas ar ziediem rokās. Parkā tiek atskaņota padomju laika estrādes mūzika par kara tematiku.

Visapkārt Uzvaras parkam un parka teritorijā izvietojušās Rīgas Pašvaldības policijas patruļas un sastopami apsardzes firmas “Strong” darbinieki, kas uzrauga kārtību. Ir arī Valsts policijas darbinieki un dežūrē mediķi.

Uzvaras bulvārī, iepretim futbola skolai “Arkādija”, novietoti arī trīs autobusi, kuros ieradušies speciālo uzdevumu vienības policisti. Uzvaras parka teritorijā nostāk no pieminekļa dežūrē policisti ar dienesta suņiem. Parkam pieguļošajās ielās un arī citviet Āgenskalnā un Torņakalnā redzamas Ceļu policijas ekipāžas un policisti uz motocikliem, bet uz Akmens tilta patrulē Rīgas Pašvaldības policisti. Policija notikuma vietā izveidojusi arī operatīvo štābu, kas atrodas nožogotā stāvlaukumā blakus futbola skolai “Arkādija”.

Kā ierasts, Uzvaras bulvāra un Slokas ielas krustojumā izvietojušies ziedu tirgotāji, kuru sortimentā dominē neļķes, narcises un tulpes. Līdzīgs ziedu piedāvājums redzams arī Āgenskalna tirgus puķu tirdzniecības vietās.

Kā katru gadu, parkā izvietotas dažādas tirdzniecības teltis, kurās iespējams iegādāties pārtiku un našķus. Pieejama arī Otrā pasaules kara laiku virtuve un redzami arī vairāki kara laika padomju armijas formās tērpti cilvēki.

Jau ziņots, ka šodien Pārdaugavā, pie Padomju armijas karavīru pieminekļa, biedrība “9maijs.lv” rīkos nacisma sagrāves 71.gadadienas svinības.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. no Azerbaidžānas un Ķīnas vēstniecībām, kā arī Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Kazahstānas vēstnieks Bauržans Muhamedžanovs un Baltkrievijas vēstniece Marina Dolgopolova.

  Кошка, кролик и свинья, вот и вся его семья.

 2. Pie viesnīcas “Bellevue Park Hotel” šorīt bija novietota ar skaļruņiem speciāli aprīkota mašīna ar Krievijas numuru, no kuras visā skaļumā dārdēja “‘Den pobedi’ u.c. dziesmas. Viesnīcas darbinieki man paskaidroja, ka mašīnu stāvlaukums viesnīcas priekšā, kur bija šī mašīna, nepieder viesnīcai, bet gan Rīgas domei. Līdz ar to viņi neko nevar darīt. Man bija ļoti nepatīkami, jo viesnīca atrodas samērā patālu no Uzvaras pieminekļa, un vēl tas Krievijas numurs…

 3. Vai tad Ušaks neteica, ka vēsture nēesot jātaisa par politiku?
  Kāpēc Ušaks nenolika ziedu 16. martā?

 4. Kas notiek?Pēc 50 gadu okupācijas,kuras laika latvju tauta tika vajata,izsūtita,spiesta bēgt no okupētās valsts,tiek slavēti okupantu armijas karavīri Rīgas centrā.Arī tagad bēg no valsts,jo latvieši joprojam nejūtas droši un komforti valstī,kur godina okupantus un viņu šinderus.

 5. kā tu šo jautājumu aizmirsi uzdot 16 matrā? cik leģionāriem gadu?

  • Leģionāri bērnībā ēda ulmaņu laiku maizi ,bez konservantiem kā tagad ,dzēra dabīgu pienu un tika radināti pie darba,tas deva pamatu pārdzīvot gulagu un sasniegt pieklājīgu vecumu.
   Kā vienā intervijā izteicās pats Žirinovskis Staļins krievu armiju frontē nodzirdīja ar vodku,padarīja tos par alkoholiķiem un daudzi nodzīvoja pēc kara labi ja līdz 58 gadiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+