Ekonomika
Bizness

FOTO: Uzsāktas dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa0


"Elenger" uzsāk dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa
"Elenger" uzsāk dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa
Publicitātes foto

Otrs lielākais dabasgāzes tirgotājs Latvijā “Elenger” uzsācis dabasgāzes piegādes no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa, palielinot pieejamo resursu daudzveidību un iespējas piedāvāt konkurētspējīgākas cenas dabasgāzes patērētājiem Latvijā.

Uzņēmums noslēdzis līgumu ar Klaipedos Nafta par dabasgāzes piegādēm un nodošanu gāzes tīklam no Klaipēdas peldošā termināļa kuģa Independence, tādējādi paaugstinot Latvijas dabasgāzes lietotāju drošību ar vēl vienu piegādes avotu mūsu tirgum.

“Uzsākot piegādes no Klaipēdas peldošā termināļa, mēs palielinām resursu daudzveidību un neatkarību mūsu klientiem. Mums tas nozīmē piekļuvi globālajam tirgum, savukārt mūsu klientu ieguvums būs labākas cenas, jo tagad ir vairāk piegādes avotu,” pārliecināts “Elenger Latvija” valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

Dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa

Līdz šim “Elenger” iegādājās dabasgāzi nelielā apjomā no sašķidrinātās dabasgāzes termināļa Klaipēdā un transportēja to klientiem Igaunijā un Latvijā ar speciāli pielāgotām kravas automašīnām.

Jaunā līguma mērķis ir iepirkto sašķidrināto dabasgāzi gazificēt un novirzīt gāzes tīklam, lai piegādātu klientiem pa cauruļvadiem.

Līgumu par neliela apjoma sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm, izmantojot Klaipēdas termināli, “Elenger” parakstīja 2017. gada nogalē.

Divu gadu laikā Lietuvā ir iepirktas 2600 tonnas sašķidrinātās dabasgāzes. “Elenger” piegādā dabasgāzi un sašķidrināto dabasgāzi arī no Krievijas, Latvijas, Somijas un Polijas. “Elenger” ir lielākais sašķidrinātās dabasgāzes degvielas piegādātājs Ziemeļeiropā.

Par “Elenger Latvija”

Šobrīd “Elenger” ir viens no līderiem juridisko personu segmentā. Uzņēmums tirgo dabasgāzi un elektroenerģiju juridiskajiem klientiem, piemēram, Latvijas Bankai un Ceļu satiksmes drošības direkcijai, kā arī Paula Stradiņa, Austrumu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcām un citiem dažādu nozaru valsts un privātā sektora uzņēmumiem.

Saistītie raksti

Papildus šiem pakalpojumiem, “Elenger” spēj nodrošināt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) risinājumus vietās, kur nav pieejama dabasgāzes apgādes sistēma, uzpilda LNG kuģus, kā arī piedāvā saspiesto dabasgāzi automašīnām (CNG) un saules enerģiju.

“Elenger Latvija” ietilpst Eesti Gaas uzņēmumu grupā, kas ir viena no lielākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā. “Elenger” zīmols Latvijā iepriekš bija zināms kā EG Energija, kas dabasgāzes tirdzniecību uzņēmumiem sāka 2018. gadā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. “Rimi” atver īpašā koncepta Express veikalu
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Olainfarm” ieceļ jaunu izpilddirektori. Lielākais akcionārs iebilst
8 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“LMT” prezidents Binde: Viss attīstās tik strauji, ka dzīves laikā trīs četras reizes būs jāmaina specialitāte
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
2 stundas