Kultūra
Kultūrpolitika

Foto: Vairāki simti liepājnieku kuģa “Saratov” sagaidīšanas rekonstrukcijā tērpsies vēsturiskā apģērbā0

Foto: Edgars Pohevičs

Norit aktīva gatavošanās no 27. līdz 29. jūnijam notiekošajai vēsturisku notikumu rekonstrukcijai “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100″, un šonedēļ tie liepājnieki, kuri pieteicās brīvprātīgi piedalīties pasākuma līdzveidošanā, ierodas uz autentisko tērpu pielaikošanu, pastāstīja Jurita Krūma, Liepājas pašvaldības kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja.

“Ikvienam liepājniekam bija iespēja pašam līdzdarboties rekonstrukcijā un pieteikties aizraujošā ceļojumu laikā, vietā un telpā, lai iejustos tā laika personāžos,” pauda Jurita Krūma.

Tā kā rekonstrukcija plānota ļoti precīza, tika izsludināta brīvprātīgo pieteikšanās, lai liepājnieki svētku dienā tiktu tērpi autentiskos 20. gadsimta tērpos.

Liepāja gatavojas kuģa "Saratov" sagaidīšanai

Šonedēļ sākusies tērpu pielaikošana, un vairāku dienu garumā, Spīķeros ieradīsies visdažādākā vecuma pilsētnieki, lai piemērītu sev paredzēto apģērbu.

Kopumā trīs dienu garumā notiekošo notikumu rekonstrukcijā piedalīsies vairāki simti dalībnieki. Liepājas teātra aktieru atveidoto Pagaidu valdību sagaidīs vairāk nekā 200 liepājnieki, brīvprātīgie ugunsdzēsēji un skolēnu grupas tā laika apģērbā, tāpat pasākumā piedalīsies vairāk nekā 50 Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti, kuri atveidos latviešu zemessargus.

Gatavojoties šim notikumam, kadeti apgūst precīzi identisku soļošanu, kāda tā bija pirms simt gadiem.

Jau ziņots, ka trīs dienu svētki sāksies 27. jūnijā, plkst. 13 ar ekumēnisko dievkalpojumu Liepājas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Plkst. 18 laukumā pie Muitas mājas sāksies vēsturiskā notikuma “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100″ rekonstrukcijas iestudējums.

Svētku iestudējumu veidos pagaidu valdības simboliska nokāpšana no klāja un iestudējums ar lielu dalībnieku skaitu – aktieriem un mūzikas kolektīviem.

Svētku pasākuma noslēgumā būs gājiens maršrutā Vecā ostmala – Spīķeru iela – Jūras iela – Lielā iela – Valdemāra iela – Čakstes laukums.

28. jūnijā, plkst. 20 laukumā pie Muitas mājas paredzēts svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”.

Koncerta ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa “Saratov”. Koncertā varēsim baudīt neatkarības izcīnīšanas laika mūziku savienojumā ar rokmūziku.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, jauktais koris “INTIS”, pavadošā grupa, kā arī plašs Liepājas un viesu ansamblis (mūzikas grupa “Skyforger”, dziedātāja Ieva Akurātere, mūziķis Ivo Fomins u.c.).

Trīs dienu garumā Liepājā viesosies mūziķu un skatuves mākslinieku kolektīvi no vēsturiski sabiedrotajām valstīm, piemēram, dūdu un bungu grupa no Skotijas un ielu teātris no Francijas.

Dienas noslēgumā, plkst. 22.30 laukumā pie Muitas mājas norisināsies zaļumballe 20. gadsimta sākuma noskaņās. Apmeklētājus priecēs retro mūzikas ansamblis “Bellacord Tanzorchester”, brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris”.

Trešā svētku diena sāksies 29. jūnijā plkst. 12. Visas dienas garumā laukumā pie Muitas mājas un Liepājas vēsturiskajos kvartālos norisināsies pasākumi ģimenēm un bērniem “Pirms 100 gadiem Liepājā”.

Ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcas un tradicionālās 20. gadsimta sākuma spēka un veiklības atrakcijās, būs dažādas teatrālas izdarības, muzicēs kapela, bet uz skatuves uzstāsies vieskolektīvi no ārvalstīm un pašmāju mūziķi.

Saistītie raksti
Diena noslēgsies ar Kurzemes dziesmu svētkiem, kas sāksies plkst. 19 Liepājas Olimpiskajā centrā.

Kuģa “Saratov” sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums – 27. jūnijā plkst. 19, koncerts “Ar prieku un gandarījumu” – 28. jūnijā plkst. 21.15 būs skatāmi LTV1 un REPLAY.lv.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Zigmars Liepiņš uzskata – opera Eiropas kartē ir ļoti labā situācijā, bet papildfinansējums būs nepieciešams vienmēr
14 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Ņemt un aizbraukt uz Akapulko. Saruna ar Edmundu Freibergu
15 stundas
AZ
Armands Znotiņš
Kultūra
Mūzika no klusuma līdz troksnim
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
Veikalā liedz maksāt ar maza nomināla monētām. Vai būs izmaiņas visā Latvijā?
4 stundas
LE
LETA
Sports
Ostapenko Luksemburgā pārliecinoši iesoļo pusfinālā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Paziņo, kad ekspluatācijā nodos Okupācijas muzeja ēku 1
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācijas policija pastiprinās robežas kontroli
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdien spīdēs saule un gaiss iesils līdz + 17 grādiem
9 stundas