Kultūra
Literatūra

FOTO: Vaļā vērts Leldes Kovaļovas debijas romāns psiholoģiskās spriedzes žanrā0


Leldes Kovaļovas grāmatas “Bezvēsts pazudušās” atvēršana.
Leldes Kovaļovas grāmatas “Bezvēsts pazudušās” atvēršana.
Foto: Karīna Miezāja

Piektdien, 1. novembrī, radu, draugu, atbalstītāju un nākamo lasītāju pulkā atvērts Leldes Kovaļovas debijas romāns “Bezvēsts pazudušās”.

Lelde ir kino producente un populāro plānotāju “Dream Light Planner” autore un izdevēja. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu audiovizuālajā mediju mākslā un absolvējusi Latvijas Rakstnieku savienības Literāro akadēmiju.

Rakstniecība interesējusi kopš bērnības, rakstnieks bijusi pirmā sapņu profesija. “Taču, tā kā esmu ļoti, ļoti paškritiska, domāju, ka pirmais romāns taps pēc desmit literārajām akadēmijām,” smejas Lelde.

Savukārt jau konkrēta ideja romānam ienākusi prātā 2013. gadā, viesojoties Mālpilī. Arī uz grāmatas vāciņa redzama Mālpils muiža, tomēr darbība risinās izdomātā Latvijas mazpilsētā daudz, daudz tālāk no galvaspilsētas un lielajām satiksmes artērijām nekā Mālpils.

Kopš 2013. gada Lelde Kovaļova intensīvi domājusi par romānu, taču uzrakstīts tas divu gadu laikā. “Literārajā akadēmijā pasniedzēji mums iemācīja ļoti svarīgu lietu – rakstīt par to, ko labi zini,” nopietni saka jaunā autore.

Psiholoģiskās spriedzes romāna centrā ir divas pazudušas sievietes – viena Krievijā, otra – Latvijā, jau pieminētajā mazpilsētā. Abas pazudušas bez pēdām, turklāt bijušas neticami līdzīgas viena otrai.

Lelde Kovaļova stāsta, ka ļoti apzināti izvēlējusies rakstīt nebūt ne vieglajā žanrā, jo vēlas saviem lasītājiem dot nopietnu vielu pārdomām. Lai izvairītos no muļķīgām kļūdām, aprakstot izmeklēšanas procesu, konsultējusies ar rakstnieci Rolandu Buli, kura pirms aiziešanas izdienas pensijā pati strādājusi par izmeklētāju.

Saistītie raksti
Leldes Kovaļovas grāmatas "Bezvēsts pazudušās" atvēršana

Par savu pirmo grāmatu Lelde ir ļoti priecīga. “Daudzus gadus vismaz reizi mēnesī mēdzu ieiet kādā grāmatnīcā un, skatoties uz visiem izdevumiem, iztēloties, ka starp tiem ir arī mana grāmata. Nu tas patiesi noticis,” autore pasmaida.

LA.lv