×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

FOTO: vasaras romantika – stirnu parāde

Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Stirnas ir viens no skaistākajiem Latvijas dzīvniekiem. Eleganta, gracioza, ziņkārīga. Kad vasaras zaļumā ieraugi tik izteikto un zināmo stirnas kažoka rudumu, sirds vienmēr priekā apmet kūleni. Bet rudais kažoks ir jāatpazīst, ir jāzina, kur skatīties, jo rudums lieliski saplūst ar vasaras zaļumu, un nezinātājs parasti stirnu nemaz nepamana.

Jūlijā stirnu kaziņas jau arvien biežāk redzamas ar saviem mazuļiem. Jūnija sākumā, kad sadzimst kazlēni, stirnu mamma tos parasti noslēpj. Pašā sākumā kazlēnam praktiski nav smaržas, lai plēsējs to nevarētu atrast. Stirnu mamma parasti uzturas tuvumā, kaut kur turpat netālu. Cilvēks, atrodot šādu noslēptu kazlēnu, domā, ka tas pamest un ved to mājās. Tas ir ļaunākais, ko cilvēks var izdarīt! Kazlēna mājas ir mežā, un mamma to nav pametusi, bet gan noslēpusi.
Jūlijā āzīši cīnās par savu teritoriju. Cīņas nereti ir ļoti niknas. Ja mazais gadīgais āželis nejauši iemaldījies spēcīgākā konkurenta teritorijā, tad tas tiks brutāli padzīts. Āža teritorija nav liela, bet tas to cītīgi uzrauga un sargā. Par to, ka tur dzīvo āzis, var spriest pēc noberztiem krūmiem, kur āzis tīrījis savus ragus.

Riests sāksies jūlija beigās, lai gan jau tagad manīts, ka āži izrāda lielu interesi kazām. Stirnu mīlas deja ir savdabīga. Āzis pa pļaviņu vai izcirtumu dzenā kazu, nevis bezjēdzīgi, bet pa apli. Tādēļ zemē tiek iemīta lokveida taka. Kad stirnu dāma padodas, tad āzis ir panācis savu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18
Alūksne +16.7
Daugavpils +19.0
Saldus +17
Liepāja +17.8
Jelgava +18.5
Ventspils +17.0
Limbaži +16
Madona +18.2
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+