Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO. Vecāķos ilgstoši neizved atkritumu konteinerus: iedzīvotāji sūdzas, bet klients iekūlies parādos0


Vecāķos aiz Glābšanas stacijas ilgstoši nav izvesti atkritumu konteineri, 28.10.2018.
Vecāķos aiz Glābšanas stacijas ilgstoši nav izvesti atkritumu konteineri, 28.10.2018.
Foto: portāls “La.lv”

Vecāķu pludmalē Rīgā – aiz Glābšanas stacijas ēkas – ilgāku laiku netiek izvesti divi lielāka izmēra atkritumu konteineri, kas jau ir līdz malām pārpildīti, – tā portālu “La.lv”  informēja vietējie iedzīvotāji. No konteineriem ārā veļas dažādi atkritumi, kurus vējš paspējis izpūst apkārtējā priežu mežā, tādejādi to piesārņojot.

Konteineros vairs nav vietas, tāpēc arī pludmales viesi atkritumu maisiņus, pudeles un citus gružus izmet turpat zemē pie konteineriem, liecina mums iesūtītās fotogrāfijas.

Foto: portāls “La.lv” un aculiecinieks

Arī portāls “La.lv” uz vietas Vecāķos aizvadītajā svētdienā pārliecinājās un fiksēja fotogrāfijās, ka abi konteineri joprojām ir atkritumiem pilni – tajos ar grūtībām vēl kaut ko varētu izmest. Tāpēc nav brīnums, ka plastmasas maisiņi un dažādi gruži mētājas tuvējā mežā. Brīžiem stiprais vējš no jūras puses izmētā tos vēl tālākā rādiusā mežā.

Nekur tuvumā pie Glābšanas stacijas citi konteineri, kur izmest atkritumus, nebija redzami, vien speciālais konteineris stikla tarai, novēroja portāls “La.lv”.

“Tie sen nav izvesti! Vēlos jautāt, vai Latvija jāsakopj tikai uz simtgadi?” tā portālam “La.lv” retoriski jautāja aculieciniece, kāda vietējā iedzīvotāja. Ejot pastaigās gar jūru viņa ilgāk nekā nedēļu redz šo nemainīgo ainu.

Uz šiem abiem atkritumu konteineriem stāv rakstīts, ka tos apsaimnieko uzņēmums “Eco Baltija Vide”. Portāls “La.lv” šodien sazinājās ar šo uzņēmumu, lai noskaidrotu, kāpēc atkritumi ilgstoši netiek izvesti.

Kā izrādās, konteineru izvietotājam – klientam – esot izveidojies liels parāds, tādēļ atkritumu apsaimniekotājs tos tiešām jau ilgāku laiku nav izvedis.

“Diemžēl šāda situācija ir izveidojusies, jo klients, kurš ir pasūtījis konkrēto konteineru izvietošanu norādītajā vietā un atkritumu izvešanu, jau ilgstoši nav norēķinājies par iepriekš saņemtajiem pakalpojumiem – atkritumu apsaimniekošanu. Tā rezultātā ir izveidojies liels parāds un tāpēc šobrīd konteineru apkalpošana šim klientiem netiek veikta. SIA “Eco Baltia vide” jau vairākkārt klientu ir brīdinājusi, ka netiks veikta atkritumu izvešana, ja parāds netiks samaksāts. Vienlaikus vēlamies norādīt, ka pakalpojumam saņēmēja pienākums ir nodrošināt, lai tā radītie atkritumi nenonāktu apkārtējā vidē. Tiklīdz klients samaksās par pakalpojumiem un vērsīsies pie SIA “Eco Baltia vide” ar pieprasījumu veikt konteineru tukšošanu,  SIA “Eco Baltia vide” to veiks,” tā atbildes komentārā portālam “La.lv” norādīja “Eco Baltija Grupa” preses sekretāre Daiga Buča.

LA.lv