Ekonomika
Īpašums

FOTO: Vecu namu ielokā top jauna septiņstāvu dzīvojamā māja. Īpašnieki “paver priekškaru”0


Jaunais septiņstāvu nams Stabu ielā uzslējies jau līdz 4. stāvam.
Jaunais septiņstāvu nams Stabu ielā uzslējies jau līdz 4. stāvam.
Publicitātes foto, kolāža: “LA.lv”

Stabu ielā 100, Rīgā, jaunā daudzdzīvokļu nama celtniecība noris pilnā sparā. Topošā septiņstāvu ēka šobrīd uzcelta līdz 4. stāvam.

Jūlijā, kad būvniecība sasniegs mājas augstāko virsotni, gaidāmi spāru svētki.

Pēc tiem tiks īstenoti nākamā celtniecības posma darbi – uzstādīts jumta segums un logi, veikti iekšējās un ārējās apdares darbi, ierīkotas inženierkomunikācijas.

Jaunās ēkas būvniecība notiek vecu namu ielokā. Arī tagadējo būvdarbu vietā senāk bijusi māja.

Vēlāk tā kļuva par neapbūvētu vietu, tad – degradētu teritoriju, līdz zemi ar tehnisko projektu iegādājās attīstības grupa “Baltic Investment Group”, kas 2018. gada janvārī uzsāka mājas āra konstrukcijas būvniecību.

Atrašanās vieta kartē:

Aattīstības grupas “Baltic Investment Group” valdes loceklis Ļevs Golands stāsta, ka daudzdzīvokļu mājā Stabu ielā 100 būs vismodernākie risinājumi: ielas pusē tai būs seši stāvi, savukārt pagalma pusē – septiņi.

Tāpat māja būvēta ar ventilējamu fasādi un vienotu fasādes stiklojumu no pirmā līdz sestajam stāvam, kas nodrošina augstu energoefektivitāti.

“Vēl tiks uzstādīti alumīnija logu rāmji un trīsstikla pakešu logi, kas ir vislabākais risinājums skaņas un siltuma izolācijai. Un tie ir tikai daži risinājumi,” atklāj Ļ. Golands.

Apstākļi būvlaukumā ir visai sarežģīti, norāda Ļ. Golands, “jo apkārt esošās ēkas ir 100 un vairāk gadu vecas. Lai būvdarbu laikā nenotiktu mājas nosvēršanās un neplaisātu sienas, tās ir jānostiprina – tāpēc bija nepieciešams iedzīt un uzstādīt gandrīz 150 pāļus.”

Stabu ielā 100 top dzīvojamā māja

Vēl pirms būvdarbu uzsākšanas, kad galvaspilsētas pašvaldība veica/realizēja Stabu ielas seguma kapitālo remontu, notika pieslēgšanās visām pilsētas apakšzemes inženiertehniskajām komunikācijām – apkures, kanalizācijas, ūdens un elektroapgādes sistēmām.

“Tas nozīmē, ka pēc mājas celtniecības nekādi “izrakumi” uz ielas nav sagaidāmi,” vēsta Ļevs Golands.
Saistītie raksti

Attīstības grupa “Baltic Investment Group” Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 2010. gada. Tajā apvienojušies uzņēmumi, kas specializējas jaunu dzīvojamo un ofisa ēku būvniecībā un jau esošo namu renovācijā.

“Baltic Investment Group” pašreizējo un nākotnes projektu portfelī ir vairāk nekā 11 000 kvadrātmetru dzīvojamo nekustamo īpašumu un 3000 kvadrātmetru komercplatību Rīgas un Jūrmalas centra rajonos.

LA.lv