×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

FOTO: Ventspils studentu meteoroloģiskais balons uzlido tuvajā kosmosā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ventspils Augstskolas (VeA) studentu komanda “IRBE-1” no Ventspils lidostas teritorijas stratosfērā palaida meteoroloģisko balonu, un nu seko no tā sūtītajiem GPS datiem, kas komandu aizvedīs līdz punktam, kur balons ar tam piestiprināto derīgo kravu būs nosēdies. Prognozes liecina, ka zonde piezemēsies Zemgalē, netālu no Lietuvas robežas, vēsta projekta īstenotāji.

“IRBE-1” komanda gaisa balonu 10. aprīlī veiksmīgi palaida stratosfērā. Iepriekš veiktie mērījumi liecina, ka meteoroloģiskais balons piezemēsies pie Lietuvas robežas, netālu no Auces. Laika apstākļi bija ideāli balona palaišanai, un pēc sagatavošanās darbiem zonde plkst.
12.30 tika palaista.

Zonde IRBE-1 lidos aptuveni 30 kilometru augstumā un ar speciāli sagatavotu fotokameru uzņems Zemes virsmas fotoattēlus infrasarkanajā diapazonā. Šie attēli tiks izmantoti, lai plašā teritorijā noteiktu fotosintēzes procesa intensitāti augos. Ar attēlu palīdzību būs iespējams noskaidrot vai, piemēram, rudenī iesētā labība ir veiksmīgi pārziemojusi, būs iespējams vērot augu veģetāciju konkrētos apgabalos. Uz zondes atradīsies arī studentu izveidotas elektronikas ierīces, kas veiks dažādus mērījumus. Lidojuma laikā tiks arī uzņemts augstas izšķirtspējas video.

Komanda piedalās konkursā “Global Space Balloon Challenge”, tādēļ iegūtie rezultāti tiks apkopoti un kopā ar īsu videoatskatu nosūtīti sacensību rīkotājiem.

VeA komanda “IRBE-1” ir vienīgā komanda no Latvijas un, pārstāvot Latvijas un Ventspils godu, sacentīsies ar komandām no visas pasaules.
“Global Space Balloon Challenge” ir sacensības, kas jau trešo gadu pēc kārtas vienotam mērķim pulcē amatieru satelīttehnoloģiju un kosmosa izpētes entuziastus no visas pasaules, iedrošinot veidot pašiem savas tuvā kosmosa misijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+