Publicitātes foto

FOTO: Ventspils studentu meteoroloģiskais balons uzlido tuvajā kosmosā 0

Ventspils Augstskolas (VeA) studentu komanda “IRBE-1” no Ventspils lidostas teritorijas stratosfērā palaida meteoroloģisko balonu, un nu seko no tā sūtītajiem GPS datiem, kas komandu aizvedīs līdz punktam, kur balons ar tam piestiprināto derīgo kravu būs nosēdies. Prognozes liecina, ka zonde piezemēsies Zemgalē, netālu no Lietuvas robežas, vēsta projekta īstenotāji.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

“IRBE-1” komanda gaisa balonu 10. aprīlī veiksmīgi palaida stratosfērā. Iepriekš veiktie mērījumi liecina, ka meteoroloģiskais balons piezemēsies pie Lietuvas robežas, netālu no Auces. Laika apstākļi bija ideāli balona palaišanai, un pēc sagatavošanās darbiem zonde plkst.
12.30 tika palaista.

Zonde IRBE-1 lidos aptuveni 30 kilometru augstumā un ar speciāli sagatavotu fotokameru uzņems Zemes virsmas fotoattēlus infrasarkanajā diapazonā. Šie attēli tiks izmantoti, lai plašā teritorijā noteiktu fotosintēzes procesa intensitāti augos. Ar attēlu palīdzību būs iespējams noskaidrot vai, piemēram, rudenī iesētā labība ir veiksmīgi pārziemojusi, būs iespējams vērot augu veģetāciju konkrētos apgabalos. Uz zondes atradīsies arī studentu izveidotas elektronikas ierīces, kas veiks dažādus mērījumus. Lidojuma laikā tiks arī uzņemts augstas izšķirtspējas video.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komanda piedalās konkursā “Global Space Balloon Challenge”, tādēļ iegūtie rezultāti tiks apkopoti un kopā ar īsu videoatskatu nosūtīti sacensību rīkotājiem.

VeA komanda “IRBE-1” ir vienīgā komanda no Latvijas un, pārstāvot Latvijas un Ventspils godu, sacentīsies ar komandām no visas pasaules.
“Global Space Balloon Challenge” ir sacensības, kas jau trešo gadu pēc kārtas vienotam mērķim pulcē amatieru satelīttehnoloģiju un kosmosa izpētes entuziastus no visas pasaules, iedrošinot veidot pašiem savas tuvā kosmosa misijas.