Ekonomika
Bizness

FOTO, VIDEO: “airBaltic” uz savas lidmašīnas uzkrāso Latvijas karogu1


“airBaltic” pasniedz īpašu dāvanu Latvijai simtgadē.
“airBaltic” pasniedz īpašu dāvanu Latvijai simtgadē.
Publicitātes foto

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” šodien, 2018. gada 9. novembrī, īpašā pasākumā starptautiskajā lidostā “Rīga” kopā pulcēja sadarbības partnerus un darbiniekus, lai pasniegtu unikālu dāvanu Latvijai simtgadē – lidmašīnas “Airbus A220-300” īpašo krāsojumu.

Tagad “airBaltic” īpašo “Airbus A220-300″ lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSL rotā Latvijas karogs un galvaspilsētas Rīgas vārds. Pasākuma laikā Latvijas vārdā dāvanu pieņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra: “Man kā Latvijas valsts simtgades svinību patronam ir dubults prieks saņemt šo dāvanu, jo ikkatra dāvana mūsu valstij tās jubilejā ir dāvana katram no mums.”

“Sarkanbaltsarkanais karogs ir mūsu svētums un mūsu simbols. Tas ir apliecinājums mūsu tautas apņēmībai cīnīties un nosargāt savu brīvību. Paldies par šo dāvanu, kas ļaus mums ar lepnumu lūkoties debesīs,” teica Vējonis.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss norādīja: “”airBaltic” komanda ir patiesi priecīga un pagodināta pasniegt īpašu dāvanu Latvijai simtgadē, kas ir vēsturisks notikums katram latvietim.”

“Mēs jūtamies kā Latvijas vēstnieki un izmantojam katru iespēju stāstīt par Latviju kā par skaistu, veiksmīgu un plaukstošu valsti,” atzīmēja Gauss.

“Tagad Latvijas karogs lepni plīvos virs mūsu galvām augstu debesīs visā pasaulē. airBaltic vārdā es novēlu Latvijai turpmāku izaugsmi un labklājību, kā arī katram latvietim lepoties ar savu valsti un sasniegumiem gan ikdienā, gan ceļojot ar šo lidmašīnu,” papildināja Gauss.

Pirmo reizi lidsabiedrības vēsturē “airBaltic” lidmašīna ir krāsota kā mākslas darbs, attēlojot uz tās valsts simbolu – Latvijas karogu.

Lai radītu šo mākslas darbu, 15 profesionāli krāsotāji strādāja 1000 stundas. Kopumā krāsošanas procesā ir izlietoti 250 litri grunts, krāsas un lakas, krāsotā slāņa biezumam veidojot 120 mikronus jeb 0,12 mm.

Saistītie raksti

“airBaltic” nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

2019. gada vasarā airBaltic savam maršrutu tīklam pievienos trīs jaunus galamērķus no Tallinas uz Malagu, Briseli un Kopenhāgenu, kā arī uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Štutgarti un Ļvovu.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
20 reizes nedēļā dažādu darbu laikā tiek pārrautas elektrolīnijas
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
10 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ielu tīrāmo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” piedzīvo strauju izaugsmi
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
7 stundas