Latvijā
Novados

JAUNĀKIE FOTO: Ielaiž tikai vietējos pēc mantām. Ugunsgrēka apkaimē gaida vakara vēju2

Foto no NBS twitter

Stiklu apkaimē, ko pārņēmuši dūmi no purva un meža ugunsgrēka Valdgalē, ir grūti elpot. Satiksme slēgta, iekšā var iebraukt tikai vietējie pēc mantām, sociālajos tīklos vēsta Latvijas Televīzijas operators Ivans Milovs.

Tāpat viņš fiksē, ka Valdgales pagasta ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistīti trīs helikopteri ar ūdens maisiem, tai skaitā viens Lietuvas bruņoto spēku helikopters.

Ventspils novada priekšsēdētājs Aivars Mucenieks apstiprināja, ka līdzekļu iedzīvotāju izmitināšanai pašvaldībai patlaban pietiekot, viņu citē vietējais ziņu portāls “Ventasbalss.lv”. To, kad iedzīvotāji varētu atgriezties mājās, viņš prognozēt nevēlējās, jo viss esot atkarīgs no laika apstākļiem. “Uguns draudu nav. Iedzīvotājiem kaitē piedūmojums. Prognozes liecina, ka ap plkst. 19 vakarā vējš varētu iegriezties mums labvēlīgā plūsmā, taču situācija šeit mainās pa minūtēm,” teica priekšsēdētājs.

Talsu novada Valdgales pagastā notiekošā ugunsgrēka dēļ radies stiprs piedūmojums, kā rezultātā vakar evakuējušies 70 no 120 Ventspils novadā esošā Stiklu ciema iedzīvotāji.

Plašais ugunsgrēks izcēlās otrdienas pēcpusdienā Talsu novada Valdgales pagastā kūdras izstrādes purvā. Ugunsgrēks ir aptvēris vairāk kā 100 hektāru lielu platību, kur deg kūdras purvs un arī blakus esošais mežs.

Trešdienas novakarē, kad joprojām nebija izdevies apturēt uguni, Valsts meža dienests kopā ar Latvijas valsts mežiem pieņēma lēmumu uzsākt arī citus meža ugunsgrēka ierobežošanas pasākumus, tika izzāģēta aizsargjosla, tas nozīmē, ka vienā, apmēram piecdesmit metrus platā, joslā izzāģēja kokus, lai uguns, ja to nepaspētu ierobežot, netiktu tālāk lielajos meža masīvos.

Pagaidām nav iespējams prognozēt, kad dzēšanas darbi šajā vietā beigsies un meža ugunsgrēkā cietusī platība, būs zināma pēc tam, kad ugunsgrēks tiks ierobežots.

NBS savā twitter kontā uzņēmuši helikopteru darbībā.

Dūmu mākonis no ugunsgrēka kūdras purvā Talsu pusē redzams arī vakardienas satelītattēlā.

LA.lv