Pasaulē
Baltija

FOTO, VIDEO: Igaunijā izbēgušo žnaudzējčūsku pēc diennakts atrod kaimiņa šķūnī4


Janars Kallass ar savu mājas mīluli. Ekrānuzņēmums no video
Janars Kallass ar savu mājas mīluli. Ekrānuzņēmums no video
Janars Kallass ar savu mājas mīluli. Ekrānuzņēmums no video

Pēc vairāk nekā diennakti ilgušiem meklējumiem Igaunijā netālu no Tartu no kādas lauku saimniecības izbēgusī divmetrīgā boa jeb žņaudzējčūska atrasta apmēram simts metrus no savas mītnes vietas – kaimiņu šķūnī, ziņo Igaunijas mediji.

Par rāpuļa pazušanu īpašnieks Janars Kallass skaidro, ka iepriekšējā vakarā viņa pagalmā bijusi grilēšanas ballīte, un tās laikā viņa mājas mīluļi – pitons un boa jeb žnaudzējčūska turpat ar visiem kopā rosījušies pa dārzu. Tā kā pagalms nav bijis norobežots ar žogu, čūska aizklīdusi.

“Parasti saulrieta laikā viņas skaisti dodas atpakaļ mājās, bet šoreiz uz brīdi novērsos, un viņa jau bija pazudusi,” stāsta īpašnieks.
Kaimiņš nākamajā dienā pēc rāpuļa pazušanas ziņojis, ka atradis čūsku savā šķūnī, bet pats nav uzdrošinājies aiztikt.

J. Kallass skaidro, ka tā bijusi paslēpusies šķūnī starp griestiem un jumtu, un to nācies atbrīvot ar motorzāģa palīdzību.

Videointervijā “Tartu Postimees” īpašnieks stāsta, ka čūska pēc atrašanas jūtas mazliet satraukta, ka ir atrasta, bet saimnieka rokās tā jau nomierinās. “Briesmas pāri. Tūlīt būs mājās, un dzīve turpināsies kā parasti,” stāsta īpašnieks. Viņš tagad guvis mācību, ka jābūt vērīgākam, taču arī turpmāk laidīs to pagalmā ballīšu laikā.

Kā jau ziņots agrāk, Igaunijā Kambjas pagasta Uhti ciemā uz dienvidiem no Tartu ceturtdien tika meklēta divmetrīga boa jeb žņaudzējčūska, kura trešdienas vakarā pamanījusies izlavīties no Malmi dabas fermas.

Ciema vadība savā feisbuka kontā brīdināja iedzīvotājus īpaši pieskatīt un neatstāt bērnu ratiņus bez pieskatīšanas, kamēr lielais rāpulis nav atrasts.

Ciema iedzīvotāji brīdināti, ka milzu čūska varētu slēpties krūmos, koku zaros, garāžās, uz balkoniem vai bērnu ratiņos.

Pēc īpašnieku teiktā rāpulis esot draudzīgs, neesot īpaši bīstams, un, visticamāk, atrodas kaut kur fermas teritorijā.

Atradējiem piedāvāja atlīdzību un aicināja ziņot Malmi saimniecībai.

Video var noskatīties šeit.

Fotogrāfijas var apskatīt šeit.

LA.lv