Sports
Ziemas sports

FOTO, VIDEO: Īpaša atklāšanas ceremonija, īpaša Latvijas delegācija0

foto: REUTERS/LETA

Piektdien ar krāšņu ceremoniju tika atklātas XXIII Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvdikorejā. Viens no simboliskākajiem brīžiem bija abu Korejas delegāciju kopīga soļošana un vēlāk arī Džona Lenona leģendārās dziesmas “Imagine” izpildījums.

Atklāšanas ceremonijā varējām vērot gan priekšnesumus, kas vēstīja par Korejas vēsturi, dabu un cilvēkiem, gan arī mūsdienu tehnoloģijām, kurās Dienvidkoreja ir viena no modes noteicējām pasaulē. Korejieši vēlas, lai šīs spēles simbolizētu mieru un ne velti kā viens no skaņdarbiem izskanēja arī Džona Lenona pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā radītais “Imagine”. Ceremoniju kopā vēroja Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna māsa Kima Jočena.

Latvijas delegācija ar karognesēju Daumantu Dreiškenu priekšgalā stadionā iegāja kā 11. – ātrāk kā jebkad, un tas pateicoties korejiešu alfabētam. Dreiškens, kuram šīs ir ceturtās olimpiskās spēles, bija viens no brašākajiem karogu nesējiem, bet Latvijas komanda izskatījās ļoti gaumīgi, baltās formas līdzinājās mājinieku tērpiem.

Krievijas delegācija iesoļoja zem neitrāla karoga, bet Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs savā uzrunā minēja, ka sportisti spēles atcerēsies ar patiesu prieku un cieņu tikai tad, ja būs “tīri”. Ar to domājot – nebūs lietojuši dopingu.

Olimpisko spēļu uuni iededza leģendārā Dienvidkorejas daiļslidotāja Juna Kima, bet pēdējās, kas nesa lāpu, bija divas hokejistes – no Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas. Spēlēs viņas startēs apvienotajā komandā.

Jau rīt uz starta stāsies arī vairāki Latvijas sportisti, kopā mūsu delegācijā ir 34 atlēti. Olimpiskās spēles ilgs līdz 25. februārim.

Galerijas nosaukums

LA.lv