Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO, VIDEO: Kā iegūt zaļu liliju? Selekcija un izstāde Dabas muzejā0

Foto – LETA

Liliju audzētāju biedrība “Lilium Balticum” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju šogad izveidojusi krāšņu 25 gadu jubilejas liliju izstādi – “Karaliskās lilijas”, kas apskatāma Latvijas Dabas muzejā no 11. līdz 15. Jūlijam, informē biedrība.

Šogad aprit 25 gadi, kopš biedrība Dabas muzejā ik vasaru pulcē šo ziedu cienītājus no visas Latvijas.

Izstādē var aplūkot no Latvijas liliju audzētāju kolekcijām eksponētās šķirnes. Savu veikumu apmeklētājiem izrāda Antra Balode no Saulkrastiem, Ināra un Guntis Granti no Daugmales, Ilona un Andris Krūmiņi no Smiltenes novada Blomes, Inta un Aivars Laķi no Ogres, Sondra Riekstiņa no Tukuma, Zenta Plezere no Jaunpils u.c.

Lielākā daļa no eksponētajām šķirnēm ir biedrības “Lilium Balticum” selekcionāru devums.

Būs iespēja redzēt arī Latvijas un ārzemju liliju selekcijas jaunumus. Īpaši krāšni šogad pārstāvētas varenās un smarzīgās trompetlilijas. Ārī pašmāju selekcijas Āzijas liliju klāsts in ļoti plašs. Parādītas arī citas eksotiskākas liliju grupas.

Kā katru gadu, izstādes laikā būs iespēja tikties ar audzētājiem un selekcionāriem, saņemt zinošu speciālistu konsultācijas par šķirnēm, uzzināt par liliju audzēšanu un kopšanu, kā arī nopirkt vai pasūtīt liliju sīpolus uz rudeni.

Galerijas nosaukums

Videosižetu par to, kā var iegūt zaļu lilijas ziedu, skatieties šeit:

LA.lv