Ekonomika
Bizness

FOTO, VIDEO: Latvijas uzņēmuma “Sakret” rūpnīcā Igaunijā notikusi augsta līmeņa diskusija0


“Sakret” ražotne Igaunijā.
“Sakret” ražotne Igaunijā.
Publicitātes foto, kolāža: “LA.lv”

Ceturtdien, 11. aprīlī būvmateriālu ražotāja AS “Sakret Holdings” rūpnīcā Paidē, Igaunijā notika augsta līmeņa apaļā galda diskusija “Darbaspēka tirgus attīstības tendences”.

Pasākumā Latvijas un Igaunijas valsts amatpersonas, kā arī uzņēmēju pārstāvji dalījās savās pārdomās par to, kā risināt darbaspēka tirgus problemātiku abās valstīs. Diskusiju kā goda viesis valsts vizītes Igaunijā ietvaros apmeklēja arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

AS “Sakret Holding” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags uzsvēra, ka Latvijas un Igaunijas ekonomikā ir ļoti daudz kopīgā, tostarp abām valstīm nākas saskarties ar vieniem un tiem pašiem izaicinājumiem, jo īpaši darbaspēka problemātiku.

“Tomēr, novērojot procesus abās valstīs, kur atrodas “Sakret” rūpnīcas, es tiešām varu tikai cerēt, lai arī Latvijā ekonomikas izaugsme varētu būt tik plūstoša un līdzena.”

“Vai tā būtu decentralizācija, vai mūžizglītības veicināšana, vai darba tirgus ierobežojumu mīkstināšana – esmu pārliecināts, ka šis ir īstais brīdis, kad varam dalīties pieredzē un kopīgi meklēt risinājumus,” pēc diskusijas atzina A. Vanags.

Pirms diskusijas klātesošajiem bija iespējams doties ekskursijā pa “Sakret” ražotni, kuras laikā A.Vanags iepazīstināja klātesošos ar rūpnīcas attīstību.

Rūpnīca Igaunijā strādājusi ar nepārtrauktu apgrozījuma pieaugumu, un pagājušogad tas sasniedza pat 15% pret 2017.gadu. Kopš atklāšanas 2007.gadā rūpnīcā ieguldīti 8 miljoni eiro.

"Sakret" ražotne Igaunijā

Diskusiju atklāja “Sakret OÜ” valdes loceklis un izpilddirektors Kaspars Pacevičs, kurš īsi iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, tostarp jaunu tirgu apgūšanu un jaunu produktu izstrādi.

Piemēram, īpaša būvmaisījuma radīšanu Kataras klimatiskajiem apstākļiem, kā arī citiem konkrētiem pasūtītājiem izstrādātiem risinājumiem.

Paides pilsētas mērs Priit Vark norādīja, ka “Sakret OÜ” ir viens no lielākajiem Paides reģiona ekonomiskajiem dzinējspēkiem līdz ar citiem industriāliem uzņēmumiem, un uzsvēra, ka arī Igaunijas reģioniem par nepieciešamību ir kļuvusi jaunu, izglītotu cilvēku piesaistīšana vispārējās ekonomikas izaugsmei.

Igaunijas Republikas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju lietu ministrs Rene Tammist diskusijas gaitā uzsvēra lielisko sadarbību starp abām kaimiņu valstīm.

Igaunijas un Latvijas ekonomika gadu gaitā viena otru ir balstījusi ar savstarpējām uzņēmēju investīcijām, un AS “Sakret Holdings” ir viens no labajiem piemēriem, kā veidot šo sadarbību.

Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Kristiāns Bergans – Berķis atzina, ka šī interese ir abpusēja – arvien vairāk Igaunijas uzņēmēju piesaista Latvijas investīcijas inovatīvajās tehnoloģijās.

Diskusiju vadīja LU asociētais profesors, domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Daunis Auers, kurš iepazīstināja ar situāciju darba tirgū un darbaspēka problemātiku, tostarp reģionu depopulāciju, Ziemeļvalstīs, kā arī tur izmantoto risinājumu efektivitāti.

Igaunijas Kvalifikāciju iestādes galvenā analītiķe Yngve Rosenblad iepazīstināja ar galvenajām darbaspēka prasmēm un kvalifikācijām, kas nepieciešamas mūsdienu Igaunijā, no kurām lielākā nozīme tiek piešķirta gan digitālajām prasmēm, gan tā dēvētajām “cilvēciskajām” prasmēm, kas attiecas uz radošumu, emocionālo inteliģenci, kritisko domāšanu un citām.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis runāja par nākotnes izglītības akcentiem – kā tajos apvienot zināšanu un prasmju apgūšanu atbilstoši situācijai darba tirgū.

“Sakret” ir starptautisks franšīzes zīmols un šodien pasaulē lielākais sauso būvmaisījumu ražotājs ar vairāk nekā 60 rūpnīcām visā pasaulē, no kurām 30 atrodas Eiropā. AS “Sakret Holding” ar četrām rūpnīcām ir viens no vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem Baltijā, un 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas pilsoņiem.

Saistītie raksti

AS “Sakret Holding” ir saņēmis balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu un eksporta attīstību.

Uzņēmums arī veicina meistaru izglītošanu, sadarbojoties ar dažādām augstskolām, to skaitā Rīgas Tehnisko universitāti un biznesa augstskolu “Turība”.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas uzņēmuma “Sonarworks” automašīnas audiosistēmas uzlabojumi kļuvuši par jaunatklājumu starptautiskā konkursā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
5G bāzes stacijas būs arī Daugavpilī un Jelgavā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā 1
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
14 stundas