Latvijā
Politika

FOTO, VIDEO: Levitu uzņem Igaunijā0


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Igaunijā
Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Igaunijā
FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits trešdien savā pirmajā darba vizītē Igaunijā tikās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu un Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas).

Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Igaunijā

Levits un Igaunijas premjers pārrunāja iespēju veidot kopīgus digitālos pakalpojumus iedzīvotājiem, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Gan Egils Levits, gan Jiri Ratass bija vienisprātis, ka Latvijai un Igaunijai ir liels potenciāls sadarbībai digitālajā jomā, radot kopīgus digitālus pakalpojumus savu valstu iedzīvotājiem. Abu valstu sekmīgā pieredze, veidojot šādus digitālus pakalpojumus, nākotnē varētu tikt nodota arī citām valstīm un izvērsta plašākā reģionālā aspektā.

Valsts prezidents arī atzīmēja, ka viņa komandā strādā Ieva Ilvesa – padomniece Informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos, kuras klātbūtne ir labs uzsvars, akcentējot un izvirzot priekšplānā digitālos jautājumus Valsts prezidenta dienaskārtībā.

Tikšanās laikā Egils Levits un Jiri Ratass pārrunāja arī abu valstu iesaistīšanos NATO, kā arī ES aktualitātes.

Tāpat Jiri Ratass izteica pateicību Latvijai par atbalstu Igaunijas kandidatūrai ANO Drošības padomes nepastāvīgā dalībvalsts locekļa statusā 2020 – 2021. gadā.

Latvija un Igaunija Somijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē būs aktīvas klimata pārmaiņu pozīciju paušanā, divpusējās tikšanās laikā uzsvēruši Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida, ziņo LETA.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts prezidenta kancelejā, abi prezidenti ir vienisprātis, ka klimata pārmaiņu mazināšanas jomā nepieciešama cieša sadarbība starp Ziemeļu un Baltijas valstīm.

Saistītie raksti

Prezidenti akcentēja arī digitālās sadarbības nākotni. “Kā divas digitāli spējīgas valstis, kurās atrodas divi NATO centri (“Stratcom” un “CyberDefence”), kas nodarbojas ar informācijas drošības jautājumiem, mēs paplašināsim mūsu sadarbību, stiprinot NATO digitālajā laikmetā,” sacīja Levits.

Abi prezidenti pārrunāja Eiropas Savienības aktualitātes, projekta “Rail Baltic” gaitu un Baltijas valstu elektrotīkla sinhronizācijas nozīmību.

Skatieties LNT Ziņu reportāžu no Igaunijas.

LA.lv