Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO, VIDEO. Ola! Kas no tās izšķilsies un izaugs…? Zoodārzā sācies Tropu mēnesis!0


Karošknābji.
Karošknābji.
Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Līdz 28. februārim jau septiņpadsmito gadu Rīgas zoodārzā notiek Tropu mēneša aktivitātes. Ola! Kas no tās izšķilsies un izaugs…? Šoreiz visa uzmanība tiks veltīta olām un mazuļu attīstībai dažādās dzīvnieku grupās, tā portālam “La.lv” pavēstīja Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns.

Galvenā darbošanās notiks sestdienās un svētdienās, kad no plkst. 12.00 līdz 15.00 Tropu māja pārvērtīsies par izzinoši pētniecisku staciju.
Savukārt darba dienās uz nodarbībām aicinātas skolēnu grupas.

Galerijas nosaukums

Kas bija pirmais – vista vai ola?

Šis mūžsenais jautājums ir virmojis daudzos prātos. Grūti teikt, vai mums izdosies atrisināt šo problēmu, taču kopīgi ar apmeklētājiem sestdienās un svētdienās tiks pētīts, kādi dzīvnieki vairojas ar olām, kāda ir olu uzbūve, cik daudzveidīgas tās ir, vai visas olas ir vienādas, kā norit mazuļu attīstība, cik daudz briesmu mazulim jāpārvar līdz tas izaug liels?

Uzdevumos, spēlēs, praktiskos vērojumos un sarunās Zoodārzā centīsies rast atbildes uz šiem un vēl citiem neskaitāmiem jautājumiem. “Tātad, tiekamies Tropu mājā februāra sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00,” aicina Lielkalns.

Turklāt, izdrukājot vai uzrādot viedtālrunī īpašo uzziņu dienesta 1188 bezmaksas kuponu, Tropu mēneša apmeklējums būs ļoti izdevīgs. Tāpat ar kuponu par izdevīgu cenu apmeklētāji var novietot automašīnu zooloģiskā dārza autostāvvietā. Plašāk par īpašajiem februāra kuponiem sadarbībā ar 1188, lasiet zoodārza mājaslapā.

Ronēns un karošknābju mazuļi strauji aug!

Janvāra mēnesī dzimušie mazuļi – ronēns un karošknābēni – patiešām aug acīmredzami un drīz vien jau tos atšķirt no pieaugušajiem dzīvniekiem būs visai grūti. Ronēns vēl pagaidām ir balts, taču jau drīz tas piedzīvos neparastas pārvērtības un kļūst tikpat pelēcīgs kā pieaugušie, un tad arī tam būs jāsāk pieaugušo dzīves gudrības.

Nu jau vairumam karošknābju mazuļu knābja galā ir izveidojušās “pieklājīgas tējkarotes”, kas arī liecina – drīz būs jāpamet omulīgā vecāku ligzda un jāsāk barību meklēt pašiem.

Šie procesi liecina, ka pavasaris jau lūr pa Tropu mājas durvīm un jautā: vai ronēnu apciemojāt? Video sižets par to, kā ronēns paaudzies 10 dienu laikā skatāms šeit:

Video sižets par februāri skatāms šeit:

LA.lv