Aleksanders Salāks

FOTO, VIDEO: Salāks atvaira 34 metienus, “Dinamo” uzvar Skudras trenētos “traktoristus” 0

Rīgas “Dinamo” trešdien “Arēnā Rīga” aizvadīja labu spēli KHL čempionātā, ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspējot Pētera Skudras vadīto Čeļabinskas “Traktor”.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Par spēles spilgtāko zvaigzni kļuva rīdzinieku vārtsargs Aleksanders Salāks, jo čehs atvairīja 34 pretinieku mestās ripas, tiekot pie pirmās uzvaras sezonā. Viņam šī bija trešā spēle “Dinamo” kreklā un pirmā “sausā” uzvara.

Mājinieku labā vārtus guva komandas kapteinis Lauris Dārziņš, kā arī Gints Meija, kurš realizēja skaitlisko vairākumu. Dārziņam tas bija piektais precīzais metiens sezonā un ceturtais pēdējos četros mačos, bet Meija guva savus trešos vārtus šosezon.

“Dinamo” pa pretinieku vārtiem meta 20 reizes, bet viesi izdarīja 34 metienus.

Rīgas "Dinamo" uzvar Pētera Skudras trenētos Čeļabinskas "Traktor" hokejistus

Spēles pirmajā periodā aktīvāki bija viesi, kuri uz sešiem “Dinamo” hokejistu metieniem atbildēja ar 11 raidījumiem. Skudras vadītā komanda gan vienu reizi ieraidīja ripu vārtos, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesneši konstatēja pretinieku hokejista Jegora Fatejeva spēli ar augstu paceltu nūju.

Otrā perioda ievadā “Dinamo” izturēja skaitlisko mazākumu, turklāt trešajā minūtē guva vārtus. Pretuzbrukumā piespēli no laukuma stūra izdarot Brendonam Makminlana, nepiesegts pie vārtu labā stabiņa bija Dārziņš, kurš raidīja ripu tīklā. Perioda turpinājumā bija agresīva cīņa, rīdzinieku vārtsargam Salākam vairākas reizes glābjot mājiniekus. Perioda otrajā pusē Latvijas komanda izturēja mazākumu, turklāt Dārziņa aktivitāte ļāva trešo spēles nogriezni sākt vairākumā.

Spēle vairākumā trešā perioda sākumā bija neizteiksmīga, bet nedaudz vēlāk Dārziņš sarūpēja vēl vienu iespēju spēlēt piecatā pret četriem. Otrais vairākums šajā trešdaļā jau bija pārliecinošāks, tomēr arī šoreiz neizdevās ieraidīt ripu vārtos. Perioda vidū Tomāšs Hika par izrunāšanos saņēma desmit minūšu disciplinārsodu, bet nedaudz vēlāk laukuma saimnieki nopelnīja kārtējo vairākumu trešdaļā, turklāt tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Meija realizēja vairākumu, vārtu priekšā pretinieku vārtsarga skatu aizsedzot Koltonam Gilīsam. Nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms finālsvilpes Rīgas klubs tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, tādējādi “Traktor” hokejistiem tikpat kā zuda cerības atspēlēties. Pēdējā minūtē Čeļabinskas komanda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču arī šis gājiens augļus nenesa.

Abas komandas savu šosezon pirmo savstarpējo spēli aizvadīja pagājušajā pirmdienā, kad rīdzinieki viesos uzvarēja ar 4:3.

Turpinājumā “Dinamo” izbraukumā aizvadīs divas spēles ar Minskas “Dinamo” un Maskavas “Spartak” komandām, bet nākamajā otrdienā atgriezīsies uz vienu mājas spēli ar Pekinas “Kuņluņ Red Star”.

Rīgas klubs ar 14 punktiem 21 spēlē ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē un ir šobrīd vājākā vienība līgā. Tikmēr “Traktor” ar 20 punktiem 24 cīņās ir devītā Austrumos.