Latvijā
Rīga

FOTO, VIDEO. Sola izvērtēt “Rīgas satiksmes” pieturvietu izgaismošanas tēriņu pamatotību0


Jauna tipa pieturvietas plāksnes ar apgaismojumu sabiedriskā transporta pieturvietā 13.janvāra ielā, 10.01.2019.
Jauna tipa pieturvietas plāksnes ar apgaismojumu sabiedriskā transporta pieturvietā 13.janvāra ielā, 10.01.2019.
Foto: LETA/Zane Bitere

Gandrīz 26 000 eiro. Šādu summu uzņēmums “Rīgas satiksme” samaksājis, lai sešās sabiedriskā transporta pieturās ierīkotu apgaismojamas transporta kustības plāksnes. Uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss sola pārbaudīt tēriņu pamatotību, vēstīja LTV “Panorāma”.

Vienas pieturas aprīkošanas izmaksas ir vidēji 4300 eiro. Tātad pirmo sešu izgaismojamo plākšņu uzstādīšana pašvaldības uzņēmumam izmaksājusi aptuveni 26 000 eiro. Šos darbus esot veikuši “Rīgas satiksmes” speciālisti.

Uzņēmumā skaidro, ka izmaksas ir tik lielas tāpēc, ka labiekārtošana ietverot virkni saistīto izmaksu.

“Katras šīs pieturvietas izstrādei bija nepieciešams būvprojekts – elektrības pievilkšana, jauns stabs, ceļazīme, jauns risinājums un uzstādīšana,” tā raidījumam skaidroja “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Šāds skaidrojums gan nepārliecina “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes priekšsēdētāju Anriju Matīsu. Viņš gatavojas izgaismot ne tikai pieturas, bet arī šī projekta izmaksas.

“Skaidrs, ka pats tablo, šī te poga nemaksā vairāk par 50 līdz 200 eiro, atkarībā no tā, no kāda materiāla tā ir izgatavota. Mani informēja, ka šajā pasākumā dārgākais ir elektrības pievilkšana, kas maksājot dārgi,” sacīja Matīss. Tāpēc valdes sēdē šonedēļ runāts par to, ka “vajadzētu pacelt augšā šo līgumu” un apskatīties, kas ir līgumā un kas ir faktiski izdarīts, cik tad šie tablo ir uzstādīti un cik metri kabeļa ir faktiski ierakti, un cik faktiski ir maksāts par vienu metru.

Tikmēr pasažieri un soctīklu lietotāji spriež, ka lietderīgāk būtu bijis, ja “Rīgas satiksme” pieturu izgaismošanai būtu tērējis to pieturvietu sakārtošanai un labiekārotšanai, kurās pat nav nojumes.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv