Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
18. oktobris, 2016
Drukāt

Spožais mākslinieku pāris saņem Triju zvaigžņu ordeni (1)

Diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais pirms Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanas Rīgas pilī.Diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais pirms Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanas Rīgas pilī.

Foto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni diriģentam Andrim Nelsonam un operdziedātājai Kristīnei Opolais.

“Mēs abi esam ļoti pateicīgi, gandarīti un arī pārsteigti par šo augsto apbalvojumu. Tas ir augstākais, ko Latvijas pilsonis var saņemt. Šis ir ļoti emocionāls brīdis. Lai gan šobrīd neraudam, tas nenozīmē, ka iekšēji to negribam,” pēc ordeņa saņemšanas sacīja izcilais diriģents Andris Nelsons.

Nelsons februārī saņēma prestižo mūzikas ierakstu balvu “Grammy” par viņa vadībā ierakstītu Bostonas Simfoniskā orķestra atskaņojumu. Balvu Nelsons saņēma par labāko orķestra sniegumu “Deutsche Grammophon” izdotajā Šostakoviča 10.simfonijas ierakstā. Savukārt Opolais uzstājas pasaules prestižākajos opernamos – Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Cīrihes operā, Milānas “Teatro alla Scala” un Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No sirds pievienojos priekam par piešķirtajiem augstajiem apbalvojumiem. Pelnīti! Vienīgi neizpratne – kāpēc viņam 2. šķira, bet viņai – 3. šķira. Vai tad operā solists bez diriģenta var … un otrādi… Un kas traucēja biem vienādu šķiru par neapstrīdamo ieguldījumu valssts vārda nešanā pasaulē. Kamdēl tāds lēmums? Auuū, lēmēji…

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+