Latvijas futbola izlasei beidzot bija iemesls svinībām – pārtraukta deviņu zaudējumu sērija un uzvarēta Austrija.

FOTO, VIDEO: Tas ir noticis – Latvijas futbola izlase pārtrauc deviņu zaudējumu sēriju un uzvar Austriju 0

Latvijas futbola izlase otrdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla pēdējā spēlē savā laukumā pārspēja Austriju, gūstot pirmos punktus šajā ciklā, kā arī pārtraucot deviņu zaudējumu sēriju, izvairoties no jauna antirekorda uzstādīšanas.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 1:0 (0:0), vienīgos vārtus spēles 65.minūtē gūstot Mārcim Ošam.

Austrijas izlase, kura iepriekšējā kārtā bija nodrošinājusi ceļazīmi uz finālturnīru, Rīgā ieradās bez vairākiem līderiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču pretinieku pamatsastāvā bija palikuši vien divi spēlētāji.

Mačs aizritēja līdzīgā cīņā. Austrija vairāk kontrolēja bumbu, taču pēc izveidotajiem momentiem bija līdzsvars. Latvijas izlasei grūtākie brīži bija mača beigu daļā, taču komandu glāba vārtsargs Pāvels Šteinbors. Tāpat jāuzteic 22 gadus vecais Aleksejs Grjaznovs, kuram šī bija debija izlasē. Viņš tika nomainīts vien kompensācijas laikā.

Cīņas 17.minūtē pēc stūra sitiena izpildes tuvējam vārtu stūrim bumbu garām raidīja Mihaels Gregoričs, taču pēc tam divas labas iespējas bija Latvijai. Vispirms 20.minūtē pēc labas piespēles no dziļuma bumbu, cīnoties ar diviem aizsargiem, apstrādāja Dāvis Ikaunieks, taču viņa sitienu atvairīja vārtsargs Pavao Pervans. Savukārt 27.minūtē pēc Roberta Savaļnieka izpildītā stūra sitiena viens pie tālā vārtu stūra bija Ošs, taču viņa sitiens ar galvu trāpīja pa vārtu pārliktni. Ar sitienu no soda laukuma vidus pāri vārtiem atbildēja austrieši, taču puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem – 0:0.

Arī otrajā puslaikā Latvija pārsvarā uz priekšu devās tad, kad bija tāda iespēja, bumbu pārsvarā kontrolējot austriešiem. 65.minūtē Ošs izdarīja to, kas nesanāca pirmajā puslaikā. Pēc Savaļnieka izpildītā stūra sitiena bumbu ar galvu aizskāra Roberts Uldriķis, tā nokrita pie kājām Ošam, kurš to trieca vārtu tīklā, gūstot pirmos Latvijas izlases vārtus šajā atlases cikla savā laukumā.

68.minūtē Uldriķis saņēma bumbu pretinieku soda laukumā un cīņā ar aizsargu netrāpīja vārtos, bumbu raidot paralēli vārtu līnijai. 76.minūtē labā pozīcijā nonāca Vladislavs Gutkovskis, taču viņa sitiens tika bloķēts. 83.minūtē pa pārliktni no soda laukuma trāpīja arī austrieši, to paveicot Gregoričam, bet 89.minūtē pēc stūra sitiena labā pozīcijā ar galvu vārtos netrāpīja Štefans Pošs. Austrieši turpināja vētraini šturmēt Latvijas valstsvienības vārtus arī četrās kompensācijas laika minūtēs, taču latvieši uzvaru neatdeva.

Latvijas futbola izlase uzvar Austrijas valstsvienību

Abas komandas savā starpā tikās arī 6.septembrī Zalcburgā, kur Austrija svinēja graujošu uzvaru ar 6:0. Latvijas futbola izlasei tas bija atkārtots lielākais zaudējums pēc neatkarības atjaunošanas.

Rīgā nespēlēja Austrijas izlases līderi Dāvids Alaba, Marko Arnautovičs, Martins Hinteregers, Konrāds Laimers, Štefans Lainers un Marsels Sabicers. Arnautovičs šajā ciklā ar sešiem vārtiem bija Austrijas izlases pārliecinoši labākais vārtu guvējs, divi precīzi sitieni bija Sabiceram, bet pa vienam – pārējiem četriem futbolistiem, kuri nedevās uz Rīgu.

Latvija ar Austriju līdz šim bija spēkojusies astoņas reizes. Vienīgā uzvara tika izcīnīta 1995.gadā vienā no Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačiem. Desmit gadus vēlāk turnīrā Kiprā tika nospēlēts neizšķirti, bet pārējos sešos dueļos, tajā skaitā līdz šīm pēdējā tikšanās reizē 2011.gadā, Latvija bija cietusi neveiksmes.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, pirms otrdienas mača nebija uzvarējuši 17 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot 12 zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts vairāk nekā pirms diviem gadiem.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 143.vietā, bet Austrija – 25.vietā.

Pārējās mūsu apakšgrupas spēlēs otrdien Ziemeļmaķedonija ar 1:0 (1:0) uzvarēja Izraēlu, un Polija ar 3:2 (1:1) pieveica Slovēniju.

Kvalifikācijas turnīra G apakšgrupā pēc desmit spēlēm apakšgrupā ar 25 punktiem uzvarēja Polija, 19 punktus guva Austrija, 14 punkti bija Slovēnijai un Ziemeļmaķedonijai, 11 punktus sakrāja Izraēla, bet Latvijai bija trīs punkti.