Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
1. marts, 2016
Drukāt

FOTO, VIDEO: Vai Ādažu Vējupi būs jāpārdēvē par Indīgo rozā upi?

Kadrs no videoKadrs no video

Ādažu iedzīvotāji norūpējušies par savu veselību, jo tur esošajā Vējupes ūdenī parādījušies sarkanīgi rozā pleķi. Iedzīvotāji piesārņojumu pamanījuši februāra sākumā. Tad arī piesaistīti Valsts vides dienesta inspektori.

Valsts vides dienests iepriekš informēja, ka Vējupes ūdenī bija nonākusi krāsviela, kurai tās sastāvā esošā svina koncentrācija desmit reizes pārsniegusi pieļaujamo daudzumu.

Veiktās analīzes uzrāda, ka ūdenī bija nonākusi polimēra bāzes veidota krāsviela, kas satur azokrāsvielas funkcionālās grupas un svinu.

Turklāt svina koncentrācija desmit reizes pārsniegusi virszemes ūdeņos pieļaujamo apjomu. Vienlaikus dienests akcentē, ka situācija upē tiek kontrolēta un tā nav uzskatāma par kritisku.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (11)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (8)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+