Latvijā
Sabiedrība

FOTO, VIDEO: Ziedu nolikšanas laikā pie Uzvaras pieminekļa izraida protestētājus28

Foto – Karīna Miezāja, kolāža – la.lv

Uzvaras parkā trešdienas rītā noritējušās ziedu nolikšanas laikā četri latviešu nacionālisti ieradās ar saviem plakātiem, kur bija rakstīts: “Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu. Kārlis Markss.”

Ar šiem plakātiem viņi apmēram 10 minūtes stāvēja blakus ziedu nolikšanas vietai, bet tad pēc pasākuma rīkotāju lūgumu Rīgas Pašvaldības policija izveda viņus no pasākuma teritorijas.

Vienu aktīvāko no protestētājiem aizturēja Valsts policija un risināja ar viņu pārrunas turpat parkā. Pēc aptuveni stundu ilgām “pārrunām” policija aktīvāko protestētāju Aini Sproģi aizturēja un nogādāja iecirknī.

Kā novēroja “la.lv” policija uz pārrunām paaicināja arī divus jauniešus sarkanarmiešu formās ar šaujaieroču replikām. Pēc dokumentu pārbaudes viņi tika atbrīvoti.

Kopumā pasākums norit salīdzinoši mierīgi, tas turpināsies līdz vēlam vakaram. Līdzšinējā pieredze liecina, ka lielākais cilvēku pieplūdums būs pēcpusdienā un vakarpusē.

Šorīt Pārdaugavā ieradušies jau vairāki tūkstoši cilvēku, lai svinētu Krievijā atzīmēto Uzvaras dienu, novēroja aģentūra LETA. Latvijā oficiāli Otrā pasaules kara beigas piemin 8. maijā.

Ziedu nolicēju kolonas priekšgalā gāja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), sev pie rokas vedot kara veterāni, kuras apģērbu rotāja vairāk nekā 20 dažādu izmēru un krāsu medaļas.

Ziedus ieradās nolikt Rīgas domes, Jūrmalas domes un Saeimas deputāti no partijas “Saskaņa”.

Viņiem līdzās bija arī virkne ārvalstu – Krievijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Kazahstānas vēstnieki Latvijā, kā arī virkne citu valstu diplomātisko dienestu pārstāvi. Ziedus nolika arī mūziķis Gariks Sukačevs, kurš uzstāsies vakarā.

Ziedus nolika arī akcijas “Nemirstīgais pulks Rīgā” pārstāvji un dalībnieki, kā arī kara veterāni.

Daudzu klātesošo apģērbu rotā visdažādākās medaļas, kā arī Georga lentas. Teritorijā pie parka tiek aktīvi tirgoti ziedi – narcises, neļķes un tulpes pārsvarā sarkanā krāsā. Ziedi biezā paklājā gulst pieminekļa pakājē.

Parka teritoriju apsargā Valsts un pašvaldības policija, kā arī privātie apsardzes uzņēmumi.

Parka teritorijā jau sācies svētku koncerts. Tajā krievu valodā tiek izpildītas kara laika dziesmas, uzstājas dažādi ansambļi, savukārt tirdziņi parka perifērijā sāk piesaistīt pirmos pircējus.

Galerijas nosaukums
LA.lv