×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. februāris, 2018
Drukāt

“Viens no labākajiem draugiem” par Rimšēviču iemaksā 100 000 eiro (5)

Pēc pratināšanas KNAB. Ekrānšāviņš no LTV video.Pēc pratināšanas KNAB. Ekrānšāviņš no LTV video.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kura jau esot iemaksāta Valsts kases kontā, aģentūrai LETA apliecināja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Drošības nauda ir viens no drošības līdzekļa līdzekļa veidiem, ko var piemērot aizdomās turētajam. Saskaņā ar KNAB advokātam sniegto informāciju, birojs ir pieņēmis lēmumu par drošības naudas noteikšanu un Rimšēviča atzīšanu par aizdomās turēto.

KNAB lēmumus advokāts pagaidām neesot redzējis, bet, lai paātrinātu Rimšēviča atbrīvošanu, Vārpiņš noorganizējis drošības naudas iemaksāšanu Valsts kases kontā. Drošības naudu esot iemaksājis viens no labākajiem Rimšēviča draugiem.

Advokāts prognozēja, ka klients no Valsts policijas (VP) izolatora Čiekurkalnā tiks atbrīvots šovakar – pēc tam, kad izmeklētājs viņu iepazīstinās ar pieņemtajiem lēmumiem.

Citu informāciju advokāts pagaidām atturējās sniegt.

VIDEO: Rimšēvičs pēc pratināšanas KNAB

KNAB sācis kriminālprocesu, kurā aizturēti tika Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons. Piektdien Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas. Piektdien tika aizturēts arī Martinsons, taču svētdienas vakarā viņu no Valsts policijas izolatora atbrīvoja.

KNAB nesen sāka pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no “Norvik bankas” lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

“Norvik bankas” lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Teātris bez skatuves! Tie ir tikai ziediņi…fragmentu drupačas,ko parastam cilvēkam pasviež mediji zelēšanai. Dies vien zin,ko visi tie taukmūļi tur mahinē un ļimonus skaita viens otram…to tik var nojaust,minēt.

  2. Izdosim vainīgo uz ASV tiesai! Esam taču ASV un NATO sabiedrotie – ASV Riševicam un viņa vainīgajiem būs vistaisnīgākais. Soreiz noteikti izdosim tiesāt šādus kadrus taisnīgai tiesai. Latvājā būs līdzīgi kā ar oligarhu lietām. TIKAI ASV!

  3. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

    tādu sīknaudu tajā aprindās maksā par vakariņām, ja tik ātri ”draugs” atrod – es arī varu ātri atrast un samaksāt par ”draugu” gan tikai 2 Eu…
    Tai drošibas naudai jau nu būtu jāatbilst nodarītajam – bankas prezidets ar vakariņu naudu…

  4. Ko kratīšanā var izkratīt? Atceros ka arī Puzes ,,prezidentu,, reiz kratīja ,gribēja tikt pie viņa seifa,bet seifa atslēga bija pazudusi.Tad to ilgi meklēja un kad atslēga atradās un seifu atslēdza tur atrada ,,prezidenta ,, pamatskolas liecību vai diplomu un šī dokumenta īpašnieks smējās kā kutināts.

  5. Forši-roka roku mazgā. Maniem draugiem gan tādas summas nebūtu ko iemaksāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+