×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Foto: Vilks svinīgi nodod pirmo “eiro budžetu” vētīšanai Saeimā

vilks_aboltina

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) valdības šodien akceptēto 2014.gada budžeta projektu un to pavadošos likumprojektus tradicionālajā portfelī nodeva skatīšanai Saeimā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

 

Saņemot portfeli ar 2014.gada valsts budžeta projektu, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) norādījusi, ka nākamā gada valsts budžeta vadlīnijai jābūt taisnīgumam.

“Apstākļos, kad līdzekļi joprojām ir ierobežoti, jārūpējas, lai katrs lats un eiro nonāktu pie tiem cilvēkiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Katram latam jābūt ieguldītam vispareizākajā un taisnīgākajā veidā – ģimenēm ar bērniem, pensionāriem, uzņēmējiem – tas nedrīkst būt izšķērdības un liekas greznības budžets,” uzsvērusi Āboltiņa.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja norādījusi, ka nākamais gads ir priekšvēlēšanu gads, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai 2014.gada budžets neiegūtu politisku nokrāsu.

“Šajā mazajā portfelī ir daudzu cilvēku vajadzības – pielikumu gaida gan ārsti, gan medmāsas, gan jaunās māmiņas, gan policisti. Tas, ka esam raduši līdzekļus, lai palielinātu viņu ienākumus, ir signāls – valstij vajadzīgs katrs cilvēks, ka tikai kopā mēs varam veidot valsti, kādā gribam dzīvot un kādu mēs godam pārvaldām,” pauda Āboltiņa.

No Saeimas priekšsēdētājas saņemot 2014.gada valsts budžeta portfeli, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V) sacīja, ka nākamā gada budžets ir pirmais mūsu valsts eiro budžets.

Jau vēstīts, ka valdības šodien atbalstītais 2014.gada valsts kopbudžets paredz deficītu līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamgad prognozēti 7,004 miljardu eiro apmērā jeb par 5,1% lielāki nekā šogad, bet izdevumi – 7,143 miljardu eiro apmērā, kas ir par 4,2% vairāk nekā šajā gadā.

Savukārt konsolidētā kopbudžeta (kopā ar pašvaldībām) ieņēmumi 2014.gadam plānoti 8,58 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi 8,75 miljardi eiro. Līdz ar to konsolidētā kopbudžeta deficīts pēc naudas plūsmas tiek prognozēts 0,17 miljardi eiro jeb 0,7% no IKP.

Nākamgad IKP izaugsme plānota 4,2% apmērā.

{gallery id=”2205″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+