×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Foto: Zatlera dzīvoklis izremontēts; izmaksas mazākas nekā plānots

zatlers20

Šodien, 30. septembrī valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir gatava nodot lietošanā Valsts prezidenta kancelejai nupat rekonstruēto un restaurēto nekustamo īpašumu Elizabetes ielā 17.

Remontdarbi pabeigti plānotā budžeta ietvaros un izpildīti labā kvalitātē, portālam “LA.lv” pastāstīja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Rekonstrukcijas gaitā tika pārplānotas telpas, piemēram, mainīts virtuves un vannas istabas izvietojums dzīvoklī, kā arī renovēta apkures sistēma un uzstādīts jauns apkures katls, signalizācijas sistēma, elektroinstalācija, ūdensvads, kanalizācija un santehnika, tomēr, kā uzvēra Laukšeteina, izvairoties no jebkādu īpašu ekstru ieviešanas.

Restaurētas divas vēsturiskās krāsnis, griestu karnīzes un rozetes, kā arī viesistabas parkets.

Kopumā darbu sarežģīja arī atklātie iepriekš neparedzētie defekti, piemēram, demontējot padomju laikā izbūvēto kamīnu, atklājās nonoturīgs sienas fragments, ko bija jāpastiprina. Tāpat tika daļēji stiprināts grīdas pārsegums un nomainīts tā pildījums.

Kopējās nekustamā īpašuma rekonstrukcijas un restaurācijas izmaksas ir 77,6 tūkstoši latu, kas ir vairāk nekā trīs tūkstošiem mazākas nekā sākotnēji plānots. Atklātā konkursā remontdarbu veicējiem uzvarēja SIA “NEWCOM Construction”.

Sākotnēji dzīvokļa rekonstrukcijai un restaurācijai paredzētā budžeta līdzkļu summa bija 80,9 tūkstoši latu.

Likums “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” paredz viena valsts dzīvokļa nodošanu lietošanā personai, kas atstājusi Valsts prezidenta amatu.

Pirms remontdarbu uzsākšanas šā gada martā VNĪ būvniecības direktora pienākumu izpildītājs Artis Dzirkalis pauda, ka veikt remontu un uzlabojumus dzīvoklī ieinteresēta gan VNĪ, kuras īpašumā atrodas miteklis, gan arī pats lietotājs – eksprezidents Valdis Zatlers.


Pēc viņa lūguma dzīvoklis pārplānots: vannas istabu izveidos pašreizējā virtuvē, kuru savukārt  pārnesa uz vienu no piecām dzīvokļa istabām. Pašreizējā vannas istaba turpmāk būšot noliktava. A. Dzirkalis toreiz uzsvēra, ka pārmaiņas nesadārdzināšot remontu, jo pašreizējā vannas istabā tik un tā būtu jāveic pilnīga komunikāciju nomaiņa un remonts.

{gallery id=”2201″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+