Kultūra
Teātris un kino

FOTO. “Zemāk par Brodveju nevar būt!” Latviju apceļo “Māsa Kerija”0

Foto: Mārtiņš Plūme

Pirmo tikšanos ar skatītājiem Siguldas “Devonā” piedzīvojis atjaunotais Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs “Māsa Kerija”, ziņo izrādes veidotāji.

Emocionāli jaudīgā mūzikas un dejas izrāde tapusi Valda Lūriņa režijā un Alberta Kivlenieka horeogrāfijā. Kerijas, Herstvuda un Druē mīlas trīsstūri uz skatuves izdzīvo Kristīna Zaharova, Rihards Lepers un Normunds Rutulis, bet stāstu papildina profesionālu dejotāju grupa.

Neticami skaistā, noskaņām bagātā Maestro mūzika šoreiz atdzimusi jaunās krāsās. Muzikālā materiāla izveidē piedalījies bigbends, iespaidīgo muzikālo dramaturģiju papildina Saulkrastu jauktā kora “Anima” balsis diriģentes Lauras Leontjevas vadībā, savukārt aranžijas un instrumentācijas veidojuši Eduards Raubiško, Edgars Linde un Kristaps Krievkalns.

Valdis Lūriņš īpaši apmierināts par galveno lomu atveidotājiem. “Lai arī Normunds Rutulis nav profesionāls aktieris, esmu pieredzējis, ka mūzika spēj atraisīt cilvēkā viņa slēptās dotības, un tā ir noticis arī ar Normundu. Brīnišķīgu skolu Maskavā izgājusi Zaharova, un varu teikt, ka viņa ir augstas raudzes profesionāla aktrise, pie tam dziedoša”, uzsver režisors.

Kā kādā no mēģinājumiem teicis horeogrāfs Alberts Kivlenieks: “Esam uzlikuši kvalitātes visaugstāko latiņu, lai nav kur atkāpties. Zemāk par Brodveju nevar būt.”

Saistītie raksti

Atzīstot, ka šī nebūt ne vieglā loma varētu būt ikvienas aktrises sapnis, dziedātāja Kristīna Zaharova saka: “Tas ir izaicinājums – izdzīvot šo stāstu, kura emociju amplitūda ir milzīga: no bērnišķīga naivuma līdz izmisumam, sāpēm un atdzimšanai. Caur Kerijas lomu es iepazīstu arī pati sevi, un apzinos to stipro iekšējo kodolu, kas mīt ikvienā sievietē. Mēs esam stipras, to vajag vienmēr atcerēties.”

Šonedēļ izrāde “Māsa Kerija” būs skatāma Ādažu kultūras centrā (22.02), Liepājā, OC Rožu zālē (23.02), Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (24.02), pēc tam Valmieras kultūras centrā (1.03), Jelgavas kultūras namā (2.03), Rīgā, VEF Kultūras pilī (3.03), Alūksnes kultūras centrā (9.03), Latgales vēstniecībā Gors (10.03), Krustpils kultūras namā (16.03) un Madonas kultūras namā (17.03).

Izsludināti arī papildkoncerti – dienas koncerts Jelgavā, vakara koncerts Rīgā un dienas koncerts Alūksnē.

LA.lv