Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Ziedonim patiktu: atklāta dzejnieka pasakās balstīta izlaušanās istaba0

Foto: Karīna Miezāja

49 minūtes 35 sekundes, – tāds ir laiks, kas būs jāpārspēj nākamajiem Imanta Ziedoņa daiļradē balstītās izlaušanās istabas “Ziedoņa klase” apmeklētājiem jo tieši tik ilgā laikā pasakas par pogu mīklas pievārēja pirmā komanda.

Dziedātājs Renārs Kaupers, kura komanda no izlaušanās istabas iznāca otrā, atzina, ka tās gars saderas ar Ziedoņa daiļradi: “Viens no Imanta daiļrades atpazīstamības momentiem ir paradokss, kaut kas ļoti negaidīts, un šīs izlaušanās istabas ir tam spilgts piemērs. Tu ieej, esi daudzu priekšmetu un zīmju vidū, un tev jāsaprot, kā to visu sasaistīt, kā nonākt līdz atrisinājumam.”

Ceturtdien, 21. martā, Sporta ielā 2 (milzīgais vēsturiskās “Staburadzes” fabrikas komplekss, kurā atrodas arī “kim?”) fonds “Viegli” atklāja Ziedoņa klasi, kurā iekārtots “Ziedoņa mākonis” un trīs atšķirīgi iekārtotas telpas piedāvā uzdevumus, kas saistīti ar trim Imanta Ziedoņa pasakām.

Lauku mājas šķūni – bet varbūt arī pagalmu – apdzīvo suns Funs un vējš, kam viņš dzinās pakaļ; garāžā draiskojas Kroko un Dils, bet 80. gadu stilistikā ieturētā istabā, kurā jūties gluži kā aizbraucis ciemos pie vecmāmiņas, mitinās poga, kurai bija bail tapt piešūtai.

Fonda “Viegli” līdzdibinātāja Žanete Grende atklāšanas sarīkojumā pastāstīja, ka valsts attīstības finanšu institūcija “Altum” pirms diviem gadiem fondam “Viegli” piedāvājusi iesaistīties sociālajā uzņēmējdarbībā.

Tā kā Imantam Ziedonim vienmēr svarīga šķitusi izglītība, nolemts ko darīt šajā virzienā, un, iesaistoties matemātikas skolotājam, “Iespējamās misijas” dalībniekam Kristapam Auzānam (nav brīnums, ka uzdevumos rēķināšanas vismaz tikpat daudz kā literatūras!) un māksliniecei Renātei Bāliņai, tapušas izlaušanās istabas.

Žanete Grende smejoties atklāja – procesā viņa izurbusies cauri visam projektam “Skola 2030” un secinājusi – tādā skolā viņa gribētu mācīties, jo “arī Ziedoņa muzejā uzsveram pieredzes, lietpratības, sadarbības un zināšanu nozīmi”.

Pirmās komandas, kuras iznāca no jaunajām izlaušanās istabām, atzina, – labprāt dotos atpakaļ un izspēlētu arī pārējos divus sižetus, pierādot – kaut gan “Ziedoņa klase” pamatā paredzēta 5.-9. klašu jauniešiem, tā var būt aizraujoša arī pieaugušajiem.

SKATIES plašāk TV3 Ziņu video:

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunie mūziķi ierakstījuši īpašu video sveicienu festivāla “Rīga Jūrmala” dalībniekiem
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
LTV: Latvijā atgriezīsies franču komponistam dāvināts grezns apsveikuma raksts
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunā Ariela būs tumšādaina
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas