×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Ziemas apstākļos nopietna avārija: Auto iekrīt Daugavā

Foto - ERGOFoto - ERGO

Viena no šoziem notikušajām avārijām.

Kopš aizvadītās nedēļas nogales, kad sāka intensīvi putināt, 85% auto avāriju notiek sniega un apledojušu ceļu dēļ, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO statistika. Galvenokārt negadījumi notikuši Rīgā un tās apkārtnē, uz Via Baltica, Valmieras un Pleskavas šosejām.

Viens no nopietnākajiem negadījumiem notika uz Daugavpils šosejas, kur auto līkumā uz slidena ceļa saslīdēja, pārbrauca aizsargbarjeru, apmeta kūleni un no kraujas iebrauca Daugavā. Automašīnā bija četri cilvēki. Cietušo nav.

“Daudzi autovadītāji vēl nebija gatavi braukšanai ziemas apstākļos, kad aizvadītajā nedēļā sākās intensīvā snigšana. Ziemā vadīt auto ir citādāk – grūtāk apstāties un veikt dažādus manevrus, pārvietoties pa joslām. Lielai daļai vēl pat nebija nomainītas vasaras riepas uz ziemas apstākļiem paredzētajām. Līdz ar to avāriju skaits strauji pieauga un satiksme tika paralizēta. Katru dienu saņemam arvien jaunus pieteikumus par avārijām, kas notikušas apledojuša ceļa seguma dēļ. Ņemot vērā to, ka šādi laikapstākļi novembrī parasti vēl nav, un, ja tie turpināsies, iespējams, šogad varētu tikt sasniegts rekords ziemas negadījumu skaita ziņā,” lēš Ivars Vismanis, Atlīdzību regulēšanas nodaļas vadītājs.

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, šoferiem ieteicams pirms jebkādu manevru veikšanas objektīvi novērtēt ceļa stāvokli un to, vai tam pietiks laika un vietas.

Autovadītājiem jārēķinās, ka, lai izvairītos no sadursmes ar priekšā esošo auto, tam tuvojoties, ātrums jāsāk samazināt agrāk un manevri jāveic bez asām kustībām.

Nevajadzētu paļauties uz pieņēmumu, ka gan jau citi satiksmē iesaistītie visu pamanīs un palaidīs.

Tāpat steigā ieteicams neprovocēt situācijas, neievērojot distanci, jo nekad nevar zināt, cik veikli uz izmaiņām satiksmē reaģēs priekšā vai blakus braucošā transportlīdzekļa vadītājs. Īpaši svarīgi tas ir ziemas apstākļos, kad ceļa segums var būt apledojis.

Svarīgi ir iekļauties satiksmes plūsmā un ievērot cieņu pret citiem tās dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+