×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Foto: zvēraudzētava “Gauja AB” izrāda savu saimniecību (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Ūdeļu krātiņi zvēraudzētavā "Gauja AB" Inčukalna pagastā.

Lai informētu sabiedrību par zvēraudzētavu darbu, biedrība Latvijas Zvēraudzētāju asociācija Inčukalna pagasta kažokzvēru fermā AS “Gauja AB” piektdien rīkoja Atvērto durvju dienu, vēsta LETA.

“Gauja AB” ar kažokzvēru audzēšanu nodarbojas kopš 1945.gada – sākotnēji kā valsts uzņēmums, tad padomju saimniecība, bet 1996.gadā uzņēmums tika privatizēts un izveidota SIA “Gauja AB”. 1997.gadā “Gauja AB” sāka kažokādu izstrādājumu šūšanu, atverot savu kažokādu izstrādājumu salonu Rīgā unšūšanas darbnīcas filiāli. “Gauja AB” ir starptautiski reģistrēta preču zīme.

Zvēraudzētava gadā iegūst aptuveni 100 000 ūdeļu ādu un 3000 lapsu ādu. “Gaujas AB” apgrozījums 2013.gadā bija 4,125 miljoni eiro salīdzinājumā ar 4,760 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa pērn bija 112 644 eiro salīdzinājumā ar 999 689 eiro peļņu 2012.gadā.

“Gaujas AB” īpašnieki ir Svetlana Druva (52%), Tamāra Klimenko (24%) un Agris Nagliņš (24%).

Kā norāda asociācijā, patlaban gandrīz visas kažokzvēru saimniecības Latvijā ir pilnībā pārgājušas uz Eiropas kažokādu audzēšanas un apstrādes tehnoloģijām, iegādājoties modernas pirmapstrādes un žāvēšanas iekārtas. Dzīvnieku aizsardzības un labturības normu ievērošana ir audzētāju prioritāte, jo tā ietekmē biznesa rezultātus unprodukcijas kvalitāti. Ražošana ir ekoloģiski tīra un dabu nepiesārņojoša.

Patlaban Latvijas Zvēraudzētāju asociācija pārstāv astoņus biedrus, kuri audzē ūdeles un lapsas. Saskaņā ar asociācijas datiem 2012.gadā Latvijas kažokzvēru fermās tika izaudzēts 500 000 ūdeļu un 10 000 lapsu. 90% no visas produkcijas tiek eksportēts, 2012.gadā eksporta apjoms sasniedza 13,5 miljonus eiro jeb 9,48 miljonus latu. Nozarē nodarbināti vairāk nekā 450 darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tik pat labi vajag aizliegt audzēt cūkas un lielopus, viņus arī audzē ar mērķi nogalināt.

  2. Kā pieriebušies šie dzīvnieku draugi ! Paši baro savus suņus un kaķus ar gaļu un zivim uz vella paraušanu un tad nekas !!! Divkoši riebīgie

  3. Un kam tas ir vajadzīgs? Lai paspodrinātu savu slavu? Tāpat visiem zināms, ka šī nozare ir pretīga, smirdīga un asiņaina.

  4. Šajos attēlos ir parādīta nozares saulainā puse un tīksmināšanās par iegūto peļņu. Šī pati organizācija objektivitātes pēc varētu uzaicināt šī laikraksta korespondentu pafotogrāfēt rudens pusē, lai fotouzņēmumos fiksētu to, kā šajā uzņēmumā ”top pieprasītās preces” un pēc tam publicēt presē (arī Internetā) fotosesiju ”no sētas puses” – pilnīgākam un objektīvākam skatam uz kažokzvēru industriju.

  5. Ta tiešām pretīgi lasīt par to miljonu apgrozījumiem un simttūkstošs peļņām= tie ir nogalināti pilnīgi neaizsargāti dzīvnieki, kam nav nekāda izvēle aizstāvēties un dzīvot…. kāda sajūta var būt valkājot ŠĀDU kažoku!!!!!

    • Nu tad jau cūkas un lielopus arī jāizliedz audzēt.Viņus tā vai tā nogalina un ādas arī izmanto viss kaut kam!

  6. Dzīvnieku audzēšana kažokādām ir kaut kas tik nevēdzīgi vardarbīgs, ka šķērmi metas, redzot, kā kāds to cenšas parādīt kā kaut ko pašsaprotamu un normālu. Vai tad nevar citur to naudu sagrābties? Kad reiz izaugsim no šī akluma pret vājāko ciešanām?

    • Neviens audzetajs,šos Dieva dotos dzīvniekus,pēctam kad viņi ir nomainījuši kažoku un noslaktēti,neizmet viņus miskaste!No viņiem uzšuj siltus,skaistus kažokus cilvēkam!Humanisti drīzāk ir jau apstubuši no humānisma!

Draugiem Facebook Twitter Google+